Issues

This section lists issues - problems on the street network and related matters.

Issues always relate to some geographical location, whether very local or perhaps city-wide.

You can create a new issue using the button on the right.

Listed issues, most recent first:

 • Posunout začátek silnice pro motorová vozidla

  Created by Jenda // 0 threads

  Značka Silnice pro motorová vozidla je umístěna hned na začátku nájezdu (ještě v zatáčce, kde stejně její výhody nikdo nevyužije). Bylo by super posunout ji až za odbočku k benzínce/McDonaldu, aby se na uvedené dalo třeba taky dojet na kole.

  Please sign in to vote.
 • Stavební práce okolo nádraží Praha Vysočany

  Created by Jenyq // 1 thread

  Vzhledem k přestavbě vysočanského nádraží a jeho okolí je v současné době značně ztížen průjezd po trase A 267 v ulici U vinných sklepů. Úsek se dá objet po místních komunikacích na druhé straně nádraží. Uzávěra platí od dubna 2022

  Please sign in to vote.
 • Průjezd zakázán

  Created by Jenda // 0 threads

  Dnes v 18:30 přenosná značka "Průjezd zakázán". IMHO je tam kvůli tomu, že o kus vedle probíhají stavební práce na silnici (podle cedulek zcela neprůjezdné) a nechtějí, aby to auta objížděla před obytnou čtvrt. Cyklistů se to ale netýká → měla by tam být dodatková tabulka "mimo jízdní kola".

  Please sign in to vote.
 • Náplavka Dvořákovo Nábřeží - cykloproužky trpí pod těžkou technikou

  Created by jbohac // 1 thread

  Na náplavce pod Dvořákovým Nábřežím několik měsíců probíhají výkopové práce a instalace nějakých sítí pro kotviště lodí. Kope se mimo cyklistické proužku, ale většina těžké techniky (náklaďáky, bagry) již několik měsíců jezdí a pracují přímo na nich.

  Za tu dobu kvalita dlažby výrazně zdegradovala - hladké dlaždice jsou místy propadlě tak, že na jejich okraji vzniká schůdek někdy až cca 2 cm vysoký, který dokáže kolo pořádně rozhodit.

  Fotky pár takových míst můžete vidět zde: https://drive.google.com/drive/folders/15ueKGd2AdVBlN6cgPnccaM6nk5ORxXOR?usp=sharing

  Bylo by dobré, kdyby oprava aspoň nejhorších míst mohla být součástí probíhající akce.

  Please sign in to vote.
 • Zabraný celý pruh

  Created by Jenda // 1 thread

  Kolem výkopu je imho zbytečně ohrazen celý pruh, i když by se jinak na kole dalo normálně projet. Takže se cyklista musí zařadit do kolony, i když by mohl dál jet pravým pruhem.

  (nemyslím, že stojí za to takhle přechodný detail řešit jako konkrétní problém, spíš chci ukázat že by často stačilo na cyklisty trochu myslet, ale nevím moc co s tím)

  Please sign in to vote.
 • Dva zpomalovací prahy u Cyklovny

  Created by Martinson // 3 threads

  U stánku Cyklovna jsou umístěny dva zpomalovací prahy za sebou. Kombinace dvou různě vysokých prahů takto blízko sebe je nebezpečná pro děti a nezkušené jezdce.
  Pokud to mělo zpomalit rychlé jezdce, tak je to stejně nefunkční. Pro rychlé jezdce na mtb vůbec nefunguje,  gravel bike mírně omezuje. Jedině na silničním kole už to nejde přeskočit.
  Viděl jsem zde několikrát nepříjemné kolizní situace. Navrhuji zpomalovací prahy odstranit, nebo ponechat pouze nízký. 

  Nechápu obecně používání automobilových zpomalovacích prahů na cyklostezkách. Rychlé jezdce neomezují, pomalé a nezkušené ohrožují.  

  Please sign in to vote.
 • Cykloobousměrka Fibichova

  Created by Jakub Ondruška // 2 threads

  Zavedení cykloobousměrky by zjednodušilo legální cestu od Paláce Akropolis směrem k náměstí Jiřího z Poděbrad a Vinohradské. Fibichova je dostatečně široká pro bezpečné vyhnutí se, rušení parkovacích stání by nebylo třeba. Provoz v ulici je slabý, převažují rezidenti hledající parkovací místo.

  Aktuálně je alternativní objízdnou trasou jen frekventovaná Slavíkova ulice nebo Bořivojova ulice s následným průjezdem frekventovanou Ondříčkovou.

  Please sign in to vote.
 • Gočárovka vjezd na cyklostezku

  Created by Lucka Více // 1 thread

  Při jízdě na Gočárovou ulici z Pražského mostu, nelze vjet bezpečně a dle pravidel silničního provozu na cyklostezku zde vedenou po chodníku. Hned za křižovatkou je zákaz vjezdu cyklistů a na silnici je nepřerušovaná plná čára až k přechodu, takže se nelze dostat do pravého pruhu a vjet na cyklostezku. Možností by bylo hned za mostem odbočit do prava na ulici Tylovo nábřeží, ale zde je směrem na náměstí Svobody opět zákaz odbočení vlevo (zároveň nesmyslní  kličkování v provozu), takže by se ulicí Tylovo nábřeží muselo jet až na třídu Karla IV, což je v případě, že se chci pohybovat po ulici Gočárova, dost nepraktické. S touto situací se dennodenně musí setkávat spoustu cyklistů a řešit je různými způsoby, které nejsou bezpečné.

  Please sign in to vote.
 • Zákaz vjezdu

  Created by Jenda // 0 threads

  Poslal jsem na správu budov (celého matfyzu, protože nevím na koho se obracet v Troji)

  Dobrý den,
  (doufám, že píšu na správnou adresu, nevím, kdo to v Troji spravuje)

  do areálu v Troji je dole (z ulice Pátkova/Povltavské) zakázán vjezd všem vozidlům, s dodatkovou tabulkou "mimo zaměstnance MFF a zásobování". Nebylo by prosím možné povolit vjezd jízdních kol, tj. např. změnit značku na zákaz vjezdu _motorových_ vozidel nebo přidat kola na dodatkovou tabulku?

  1) Když jsem studoval, jezdil jsem do zadních pavilonů (objekty V a C).

  2) Když jedu na kole např. do Kobylis, bylo by skvělé projet areálem, jinak bych musel ulicí V Holešovičkách.

  Děkuji,
  Jan Hrach
  (absolvent)

  Please sign in to vote.
 • Vjetí do průběžného pruhu u Bulhara

  Created by Jenda // 0 threads

  Most přes Bulhara směrem z kopce má od podzimní rekonstrukce čáry udělané tak, že jde skoro udělat zakreslený manévr (injectnout se do průběžného pruhu, protože ten pruh je jakoby víc vlevo a na mostě se rozšiřuje do krajnice - blbě se to popisuje, za provozu to nejde moc fotit a na fotomapě to ještě není, ale když tam pojedete tak to pochopíte :). Kdyby se tomu ještě nepatrně pomohlo trochou barvy, tak by nebylo potřeba nikdy čekat až nahoře padne červená a v autech se objeví díra pro zařazení se (a bylo by to legální). (teď to jde tak ve třetině případů, podle toho jak to zrovna vyjde)

  Please sign in to vote.
 • Úprava čar - řazení v pruzích

  Created by Jenda // 0 threads

  Bylo by super (pro cyklistu - předjíždí mě s malým odstupem, i pro ostatní - nebudu jim překážet), kdybych mohl jet jak je naznačeno zelenou čarou (v připojovacím pruhu bývá většinou prázdno, takže to lze provést) a nemusel jsem tak jet celkem asi 200 metrů druhým pruhem. A ještě lepší by bylo udělat podobně i jižní část toho přípoje (abych se nemusel řadit s předstihem do druhého pruhu), ale to chci už asi moc :)

  Please sign in to vote.
 • Zákaz vjezdu

  Created by Jenda // 1 thread

  Dneska v 9:45 byly na těchto dvou místech na A1 přenosné zákazy vjezdu (všem vozidlům). Ten na severu byl značně posprejovaný (takže tipuju že už tam je dlouho) s dodatkovou tabulkou "mimo povodí Vltavy", ten jižní byl s dodatkovou tabulkou "cyklostezka neprůjezdná". Pokud se je cyklista rozhodl ignorovat, zjistil, že tam žádná neprůjezdnost není, fyzicky vypadalo všechno naprosto v pořádku (resp. u toho severního tam v jednom místě bylo vidět, že tam někdo tahal přes cestu nějaké trubky).

  WTF. (a taky by se na takovou uzavírku mělo upozorňovat předem)

  Please sign in to vote.
 • Stoupací cyklopruh Vodičkova

  Created by MartinŠ // 1 thread

  Vodičkova mezi ul. Lazarská a Karlovo náměstím stoupá na 130 metrech o cca 6 m, ve stoupání by bylo vhodné pro lidi na kole zřídit cyklopruh. Vozovka má šířku cca 8 metrů, opatření by se tak na ulici vešlo v rozložení 1,5–3,25–3,25 m.

  Please sign in to vote.
 • Doplnění cyklopiktogramů Sokolovská mezi Invalidovnou a Náměstí OSN

  Created by @antonio_wheelman // 1 thread

  V Sokolovské v úseku od U Rustonky po Náměstí OSN (viz vyznačena linie v mapě) by bylo velmi potřebné doplnění cyklopiktogramů, zejména v oblasti vozovky vymezené bumlíky, případně tram tratí pak nejlépe uprostřed vozovky. Jedná se o logickou rychlou alternativu k A26, kde právě po ulici U Rustonky jsou poměrně bohaté cykloopatření (cyklopruhy až ke křižovatce směrem do Sokolovské směr Palmovka ad.), kde nic nenavazuje a s ohledem na bumlíky ad. je poměrně častá agresivita řidičů.

  Pokud je nereálné/nemožné očekávat, že by bylo možné takto ošetřit celou ulici, zaznačuji do mapy alespoň pár opravdu kritických bodů, které řidiče dle mé zkušenosti eminentně dráždí...

  Schválně nedávám úsek U Rustonky - Palmovka, kde je to snad naprosto jasné, takže v případě možnosti (nejede tram) někteří cyklisté radši volí jízdu po tram pásu...

  Please sign in to vote.
 • Nájezd z Barrandovského mostu na vyznačený pruh na Modřanské

  Created by Ana // 1 thread

  Pod Barrandovským mostem vznikl cyklopruh na Modřanské směrem do centra, na který by se dalo velmi hezky najet přímo z cyklostezky na Barrandovském mostě, ovšem obrubník zůstal nesnížený. Najíždění na cyklopruh z nedalekého přechodu působí na řidiče aut spíš zmatečně.

  Please sign in to vote.
 • Legalizace chodníku v ul. Horňátecká

  Created by Kristýna Kuncová // 0 threads

  V ulici Horňátecká v úseku mezi ulicemi Předbořská a Vozovnou Kobylisy směrem na sever je nechráněné stoupání do kopce, přitom na silnici je značný provoz. Mohla by pomoci legalizace jízdy po chodníku - chodník není chodci příliš využíván, navíc na něj prakticky neústí žádná vrátka ani vstupy do domů. Problém by mohla působit jen zastávka autobusu.

  Please sign in to vote.
 • Skládka zeminy přes cyklostezku

  Created by Martin Jedlička // 2 threads

  Cyklostezka údajně prochází nevypořádanými pozemky. Majitel či nájemce jednoho z pozemků si nepřeje průjezd aut, proto je stezka úplně zablokovaná valem ze zeminy a stavebního odpadu, asi 1 m vysokým. Je nutné zeminu přelézt, obejít to lze těžko přes příkopy. V místě je plánována výstavba skladů.

  Please sign in to vote.
 • Opatření v souvislosti s rekonstrukcí křižovatky Opatovská X Chilská

  Created by muhl // 1 thread

  1. Navrhuji v souvislosti s nedávno započatou rekonstrukcí křižovatky Opatovská X Chilská (https://www.tsk-praha.cz/wps/portal/root/o-spolecnosti/mapa-staveb?poi=6163e735209d14780cce37bd) zlegalizovat cca 140 metrů chodníku (k ul. Šalounova), jenž by doplnil vazbu na, v rámci rekonstrukci křižovatky, plánované cyklopřejezdy. Co je nejdůležitější, opatření nevyžaduje žádné stavební úpravy, vzhledem k tomu, že v místě nájezdu z ul. Šalounova je již "shozena" obruba.
  2. Upozorňuji na navrhované nebezpečné řazení v ul. Opatovská ve směru od Hájů. Cyklista bude při levém odbočení (směr Šeberov/Kunratice) nucen jet v levém jízdním pruhu šířky 3,5 metru v sevření pruhu pravého více než 110 metrů (viz obrázek).  Navrhuji doplnění ochranného cyklopruhu v tomto úseku, jelikož zde od ledna 2022 cyklistu nepůjde legálně předjet.

  Pokud jste si vědomi dalších nedostatků této realizace, doplňte je prosím pod tento příspěvek.

  Please sign in to vote.

This map shows all issues, whether points, routes, or areas:

Spinner Please wait…
Back to top