Issues

This section lists issues - problems on the street network and related matters.

Issues always relate to some geographical location, whether very local or perhaps city-wide.

You can create a new issue using the button on the right.

Listed issues, most recent first:

  • Zákaz vjezdu kol

    Created by Tomáš Hnyk // 1 thread

    Oblast moc neznám, byl jsem tam na návštěvě a tohle náhodou vyfotil, ten zákaz vjezdu cyklistů tam vypadá minimálně jak pěst na oko. Ale ani nevím, zda to tam přes ten plo je pak dále prostupné.

    Please sign in to vote.
  • Ochranný cyklopruh ul. U Kunratické lesa

    Created by MartinS // 1 thread

    Navrhuji zřízení ochranných cyklopruhů na části komunikace U Kunratické lesa. Komunikace je na jejich zřízení dostatečně široká (viz panorama mapy.cz). Tyto cyklopruhy by byly cyklisty hojně využívány, už v současnosti jich jezdí na této ulici dost. Zvýšilo by to bezpečnost pro lidi jedoucí ze na trase Chodov – Koleje Jižní Město / Jižní Město / Kunratice. 

    První úsek by začal od místa, kde se za ostrůvkem u příjezdu/výjezdu do OC Chodov ulice rozšřuje, pokračoval by kolem výjezdu z ul. Šustova, trval by až po křižování s trasou A215. To je délka asi 370 metrů, není tolik podstatná, protože kolem Kunratickým lesem vede asfaltka (ne tolik dopravně využitelná) a po straně také nově vybudovaný chodník, který by se dal jednoduše legalizovat (viz nedávný podnět na cyklistésobě.cz).

    Druhý (nejdůležitější úsek) je pro mě křižování s trasou A215 až ul. K Verneráku (směr Kunratice). Důležitý je, protože zde nemá cyklista alternativu ject po asfaltce přilehlým lesem (ta u křižování s A215 končí) a není zde možná ani legalizace podél ulice vedoucího úzkého chodníku. Jedinou alternativou k ulici U Kunratického lesa je využití stezky X411 vedoucí přes sídliště Chodov, která má ale spoustu vad (viz podnět nesmyslná stezka Hroncova). Tam se cyklistovi trasa výrazně prodlouží a zpomalí. Druhý úsek ochranných cyklopruhů by byl dlouhý cca 630 metrů, stezka přes sídliště více než 700 m, s mnohými prudkými zatáčkami, bržděními a stoupáními.

    Please sign in to vote.
  • Legalizace chodníku na magistrále mezi B.Němcové a Wenzigovou

    Created by Marek Beneš // 1 thread

    Bylo by super pro kola legalizovat nepříliš frekventovaný chodník podél Sokolské ulice. Nejsou tam žádné aktivní vchody do budovy. Už dnes je tam snížená obruba a existuje sloupek kam by se dala přidat značka pro stezku pro chodce s povoleným vjezdem kol.

    Jedná se o alternativu ulice Ke Karlovu, kde je naprosto šílený povrch.

    Please sign in to vote.
  • Legalizace chodníku podél Přetlucké (Strašnice)

    Created by MartinS // 1 thread

    Navrhuji legalizaci chodníku podél většiny ulice Přetlucká ve Strašnicích na Praze 10. Ačkoliv nejde o nijak extra vytíženou silnici, je zde bohatě dimenzovaný chodník široký 2 metry a více. Byla by škoda ho nelegalizovat pro méně zkušené jezdce, kteří se bojí jezdit po Přetlucké, kde auta jezdí často rychleji než 50 km/h. Součástí by byl i vznik asi 8 sdružených přechodů.

    Please sign in to vote.
  • Na Dlouhé mezi - návrh na zjednosměrnění

    Created by Zbynek // 1 thread

    konec ulice Na Dlouhé mezi, kde vede CT A211 by mohl být od křižovatky s ul. V Zátiší. zjednosměrnen pro auta - ulice je úzká, lemována ploty a stromy, bez chodníku a dá se snadno objet vzdálenostně stejnou cestou ulicemi V Zátiší a V Lučinách. Došlo by tím ke zklidnění ulice a částečnému odloučení automobilového a cyklo provozu. S ohledem na omezení smradu z aut na cyklotrase by bylo ideální pro auta zachovat směr dolů, t.j. západně.

    Please sign in to vote.
  • Propojeni A215 a A217

    Created by MS // 0 threads

    Přirozené propojení stezky A215 a A217 ulicí Na Lhotech. Rovné úseky, bez dopravy a převýšení. Přejezd ulice K Verneráku. Nutná legalizece přejezdu přes pláň u koleji VŠE.

    Please sign in to vote.
  • Zcykloobousměrnění Blodkova

    Created by Kuco // 1 thread

    Ulice je dosti široká, aut projíždí málo, převážně jen kvůli parkování.

    Návaznost na Ondříčkovu do protisměru je logická, dále se dá jít pohodlně kolem východního okraje náměstí Jiřího z Poděbrad (Milešovská, Řípská, Korunní směr Vršovice atd.)

    Please sign in to vote.
  • Zcykloobousměrnění Sportovní ulice, Praha 10

    Created by Kuco // 1 thread

    Ulice je široká a aut chodí málo, možnost jít pro kola do protisměru je logické vzhledem k návaznosti na cyklostezku u Botiče, když jedete kolem stadionu Bohemky  po ulici Sportovní nebo z Žitomírské a chcete se napojit na stezku u Botiče (A421, A23).

    Jinak musíte jít doprava po Vršovické společně s auty, nebo přejit po přechodu a pak na Vás lidi na chodníku blbě koukají či mají kecy, nebo přejít přes tramvaj. trať za zastávkou a přes silnici.

    Please sign in to vote.
  • Legalizace nového chodníčku U Kunratického lesa

    Dnes samostatně zaslán podnět na Zmente.to text viz níže:

    Dobrý den,

    rád bych poprosil o legalizaci nového chodníku pro cyklisty (spojka mezi A22 a A411viz přiložený obrázek) vedoucí hned vedle silnice U Kunratického lesa. Jedná se o spojku mezi dvěma trasami bez nutnosti překonávat frekventovanou silnici. Mohlo by se jednat o náhradu za legalizovaný chodník v v ulicích Klírova a Šustova, který končí u Polikliniky a vzhledem k nedávno postavenému placenému parkovišti se nelze plynule napojit do zóny vedoucí k páteřní trase A22.

    Děkuji
    Mašek Pavel

    Please sign in to vote.
  • Přeložení A210 na vyhrazenou cyklostezku

    jhajas // 1 thread

    V mapě je dnes A210 značená přes les Kamík, avšak na místě jakékoli značení chybí. Tato cesta je velmi využívána chodci, především pejskaři a matkami s malými dětmi. Z vlastní zkušenosti vím, že existuje podstatně lepší způsob jak se dostat na začátek A211 a to okolo Lhoteckého potoka. V minulém roce tu proběhla rekonstrukce plynovodu a tak jsou tu široké vykácené pruhy, které by šly velmi snadno použít pro stavbu phodlné asfaltové cyklostezky.

    Celkově nejideálnější vyhrazená cyklostezka by vypadala takto:

    1. Postavit 50m paralelní cyklostezky ulicí K Lesu.
    2. Vyznačení cyklopruhů na nevyužívané asfaltce k čistírně na Lhoteckém potoku
    3. Postavit asfaltku přes hráz a poté na zelenou turistickou značku a poté po zelené značce k retenční nádrži Borový (cca 500m)
    4. Postavit paralelní cyklostezku k dnešnímu chodníku podél dnešního chodníku vedle kamíckého lesa (cca 220m)

    Zde by se cyklostezka mohla napojit na návrh spojující tuto trasu s A211 v Hodkovičkách.

    Please sign in to vote.
  • Propojení A210 a A211 po existující nevyužité asfaltce

    jhajas // 1 thread

    Již nějakou dobu nosím v hlavě nápad na zřízení vyhrazené cyklostezce, která by přišla na celkem zanedbatelné peníze - totiž zřízení vyhrazené cyklostezky na částečně již existující a velmi málo využívané afaltce, která tu zbyla z doby stavby sídliště.

    1. Vyžadovalo by to následující: vyznačení cyklopruhů na asfaltce - je dostatečně široká, takže by stále zbylo dost místa i pro chodce.
    2. Postavení nějakých 150m asfaltové vyhrazené cyklostezky okolo dnešního sportovního hřiště ZŠ Angelovova.
    3. Postavení mostku přes lhotecký potok
    4. Vyřešit napojení na ulici Imrychova (zřejmě pomocí vyhrazení jednoho ze dvou paralelních chodníků jako cyklostezku
    5. Postavit cyklopřechod přes ulici Lhotecká.

    Tato cyklostezka by zásadním způsobem pomohla bezpečnosti chodců i cyklistů, kteří v tomto úseku dnes využívají normálního nepřehledného chodníku okolo školy ZŠ Angelovova.

    Please sign in to vote.
  • Cyklopruh Na Příkopě — odbočení do u. Nekázanka

    Created by Vege // 0 threads

    Přes zaparkovaná auta (vždy těsně k přechodu) nelze odbočit do ulice Nekázanka a situace tak cyklistu zbytečně nutí jet přes pěší zónu na Václavák. Jediná možnost je odbocit přes přechod a jet par metru v protisměru. Řešení musí zajistit dobrý výhled - nyní přes auta, mnohdy i dodávky, není vůbec vidět.

    Cyklopruh je kvůli řadě zaparkovaných vozidel obecně nebezpečný (viz link na starší Issue níže) - lidé na nej vstupují s nulovou ostražitostí (a z vozovky ani nic nevidí), asi s vědomím, ze se jedna o část parkovacích míst nebo chodníku. 

    https://www.cyklistesobe.cz/issues/585-cyklopruh-v-ulici-na-prikope

    Please sign in to vote.
  • Stojan Bělehradská — Billa

    Created by Vege // 1 thread

    Vedle parkovacích zálivů pro auta není jediný stojan na kola (ne jen u Billy, v celé ulici). Na Florenci u Billy stojan je. Cycle-friendliness týdle ulice je katastrofální. 

    Please sign in to vote.
  • Stojan, centrum Modřan

    Created by MartinS // 1 thread

    V centru Modřan, u tramvajové zastávky a zastávky busů poliklinika Modřany, zdejší obchodní pasáže, bytové zástavby a tak dále chybí stojanové hnízdo podobně jako v lokací Nádraží Modřany („U Kina") u Vltavy. Kvalitní stojany by byly příhodné pro soukromá kola, stejně tak pro sdílená kola. Už teď je totiž nejjižnější Rekolí stanice „U Kina" jedna z nejvytíženějších vůbec.

    Kolem prochází cyklostezka A21. Konkrétní tip na umístění stojanů nemám, snažil bych se je situovat co nejblíže k cyklostezce a ke stanicím MHD. Zároveň podle mě nebude třeba betonovat nějaké zelené plochy, místa je celkem dost.

    Please sign in to vote.
  • Opět zobousměrněné části zjednosměrněných ulic v Podolí

    Created by Vratislav // 0 threads

    V roce 2014 byla zjednosměrněna síť ulic mezi Podolím a Pankrácí. Vzniklou neprostupnost se postupně daří odbourávat, tento podnět slouží jako evidence již vyřešených úseků.

    Prosím, nezakládejte k tomuto podnětu diskuse, řešte to u původného podnětu zde: https://www.cyklistesobe.cz/issues/419-praha-4-zjednosmernuje-vedlejsi-ulice-v-podoli-bez-obousmernosti-pro-cyklisty

    Please sign in to vote.
  • Úpráva lávky přes potok v Krčském lese západně od Vídeňské ulice

    Created by Pavel Mašek // 1 thread

    Lávka přes Kunratický potok na páteřní cyklo trase A22 je nebezpečné místo, kde se stalo již i několik nehod. Lávka je velmi úzká, kovová a tedy za mokra silně kluzká a je položena přes potok tak, že se na ní najíždí z obou stran ze zatáčky vždy v náklonu, je veliké riziko nehody, osobně mi to tu i při bezpečné jízdě několikrát za mokra ujelo, samotný asfalt je za mokra kluzký.

    Navrhuji nahrazení současné lávky za lávku širší, která poskytne možnost vjetí jednoho cyklisty z v každém směru současně (chodec se v každém směru teď vejde, cyklista ne), s protiskluzovým povrchem a situovanou tak, aby na asfaltovou stezku navazovala příčně, aby cyklisté jeli na lávku z obou stran rovně a nehrozilo nebezpečí úrazu jako nyní, jízda byla plynulejší.

    Please sign in to vote.
  • legalizace přechodu A215 U Kunratického lesa

    Created by Pavel Mašek // 1 thread

    Dnes separovaně za mne napsán podnet pres zmente.to viz níže

    Dobrý den,

    rád bych zažádal o zlegalizovaní přechodu/přejezdu ulice U Kunratického lesa na jízdním kole na místní cyklotrase A215. Je zde pouze přechod, navrhuji sdružený přechod pro chodce a přejezd pro cyklisty, V8c. Je to nejméně nákladná úprava, vlastní přejezd na pravé straně od přechodu při pohledu na les by byl lepší, většina cyklistů v současné době stejně po přechodu kolo nevede, frekvence cyklistů je tu veliká díky rekreaci rezidentů v lese.

    Děkuji předem za vyřízení mého podnětu.

    Please sign in to vote.

This map shows all issues, whether points, routes, or areas:

Spinner Please wait…
Back to top