Issues

This section lists issues - problems on the street network and related matters.

Issues always relate to some geographical location, whether very local or perhaps city-wide.

You can create a new issue using the button on the right.

Listed issues, most recent first:

 • Hornoměcholupská chybí cyklointegrace

  Created by @antonio_wheelman // 1 thread

  Nevíte něco o cyklointegracích na Hornoměcholupské? Plánuje se tam něco? Celá ta ulice "zavání" stavem povrchu brzkou rekonstrukcí, šířkový profil by byl dostatečný na krásné cyklopruhy v celé délce od Kauflandu (u TKD, tam končí stávající cyklopruhy) až ke křížení se Švehlovou/Průmyslovou.

  Please sign in to vote.
 • Chybějící značení na odbočení cyklotrasy A41 (Praha 4 Nusle)

  Created by Anna SP // 1 thread

  Cyklotrasa A41 odbočuje z ulice Na Pankráci na chodník směrem k lávce - Nuselský most, avšak tato odbočka není na silnici (ulice Na Pankráci) značena a může být snadno přehlédnuta. (Cykloznačení pak na chodníku už je). Pokud cyklista nestihne včas na chodník najet, později již nemá šanci, neboť je chodník ohraničen zábradlím (já ho už dvakrát přelézala, abych se na A41 mohla ze silnice později napojit). 

  Please sign in to vote.
 • zobousměrnění ul. Moskevská+Strouhalova pro cyklisty a koloběžky

  HonzaG // 0 threads

  Pozoruji narůstající množství jezdců na elektrických koloběžkách a cyklistů, kteří jezdí od Sletiště do Rozdělova a opačně ulicemi Strouhalova + Moskevská.

  Pro zvýšení bezpečí jezdců navrhuji zobousměrnění obou ulic pro kola (po celé své délce). Zlegalizovala by se tak i současná praxe. Ve Strouhalově ulici by opatření mělo být realizovatelné bez problémů, v Moskevské by se pak s trochou snahy také mělo zvládnout.

  Minimálně pro koloběžky je nezpevněná cyklostezka podél lesa nevhodná.

  Please sign in to vote.
 • srovnání cesty

  HonzaG // 0 threads

  Cesta mezi lesem a hlavní silnicí je strašně hrbolatá, byť je hodně cyklisty používaná.

  Bylo by ji minimálně třeba srovnat nějakým bagrem, ideálně ještě pak vysypat nějakou vhodnou šotolinou.

  Please sign in to vote.
 • Cyklotrasa P15 - špatné značení

  Created by Pavel Bláha official // 4 threads

    Trasa P15 je značená pouze v některých úsecích. Do mapy jsem označil dva neznačené, ale celkově jich je špatně mnohem více. Nutné řádné doplnění značek po celé trase. Okruh se nachází v okolí Hostivaře. Nevím, kdo má tuto trasu na starosti. Na FB Městemnakole na mou zprávu nikdo nereagoval. O víkendu ještě prověřím jeden další úsek jestli je značený v oblasti Petrovic. 

  Please sign in to vote.
 • Návaznosti drážní promenády k Botiči

  Created by Vratislav // 0 threads

  Drážní promenáda má podle připravované dokumentace ústit do křižovatky ulic Lopuchová a U Seřadiště. K cyklostezce podél Botiče chybí cca 100 metrů ulice, která není vhodná pro slabé cyklisty (např. děti) a nemá ani dostatečně široký chodník. Než vznikne pokračování dál k nádraží, je zde třeba alespoň nějaké řešení.

  Please sign in to vote.
 • Zákaz vjezdu na cyklostezku

  Created by Jenda // 0 threads

  V odbočce na cyklostezku je zákaz vjezdu všem vozidlům s dodatkovou tabulkou "průjezd zakázán". Nepřišlo mi, že by tam byl nějaký důvod zakazovat vjezd/průjezd cyklistům.

  Pravděpodobně tam měla být značka Průjezd zakázán s dodatkovou tabulkou "mimo kola".

  (nedaří se mi přiložit obrázek, obecně tento web poslední dobou náhodně hází chybové hlášky, třeba i při přihlášení; https://jenda.hrach.eu/img-ext/100_2327.JPG )

  Please sign in to vote.
 • Cyklobox před kostelem Sv.Ignáce na Karlově náměstí

  Zatímco po rekonstrukci křižovatky Karlova náměstí s Ječnou ulicí byl průjezd před kostelem Sv. Ignáce omezen pro motorová vozidla mimo IZS, a tedy došlo ke zlepšení pro cyklistickou dopravu, zřejmě po stížnostech "plechovek", které dostávaly pokutu, byl opět umožněn průjezd "plechovek" před kostelem z jihu na sever. Ve špičkách, kdy tu stojí třeba i 10 "plechovek" čekajících na zelenou, a světelná signalizace je nastavena tímto směrem na průjezd zhruba 3 "plechovek" v jednom cyklu, se sice tato kolona dá na kole předjet, ale následně není místo, kam se s kolem postavit, protože prostor před kostelem je velmi úzký a stopčára přímo navazuje na přechod. Chybí tu tedy cyklobox (předsunutá stopčára), neboť se mi často stane i to, že se tu sejdeme najednou třeba tři cyklisté. Kam se obrátit - přímo na Prahu 2, nebo je toto v gesci magistrátu?

  Please sign in to vote.
 • Nevhodné trasy II.

  Created by Ondřej Zeman // 1 thread

  Trasy vyznačené v https://mapa.prahounakole.cz v uvedeném prostoru jsou zcela nevhodné a měly by být vymazány. Jde o rekreační oblast s intentenzivním pohybem chodců, kočárků, psů a volně pobíhajících dětí. Cyklista tu nemá co dělat. Okolo je dostatek tras vhodných pro cyklisty.

  Please sign in to vote.
 • Nevhodné trasy

  Created by Ondřej Zeman // 1 thread

  Trasy vyznačené v https://mapa.prahounakole.cz v uvedeném prostoru jsou zcela nevhodné a měly by být vymazány. Jde o rekreační oblast s intentenzivním pohybem chodců, kočárků, psů a volně pobíhajících dětí. Cyklista tu nemá co dělat. Okolo je dostatek tras vhodných pro cyklisty.

  Please sign in to vote.
 • Průjezd přes ČOV volný, bez zákazů.

  Created by Ondřej Zeman // 1 thread

  Ověřeno 22.5.2022: průjezd přes ČOV na Císařském ostrově je volný a bez zákazů. Pouze na provizorním mostě přes Vltavský plavební kanál je semafor regulující jednosměrný provoz. Interval čekání cca 4,5 minuty. Dle návštěvního řádu do prostoru nad nobou linkou ČOV omezen vstup na 6 - 22 hodin.

  Please sign in to vote.
 • Odbočení z Evropské do Liberijské (Bořislavka)

  Created by DL // 1 thread

  Z Eropské do Liberijské je sice v odbočovacím pruhu krásný cyklobox, ale bez auta  v zádech Vám semafor nedá zelenou. Semafor aktivuje zelenou doleva, jen když detekuje auto v odbočovacím pruhu. Na křižovatce navíc není přechod, přes Evropskou, jen podchod, takže ani slézt a převést to po přechodu nelze. Minule jsem tam stál 4 cykly křižovatky, než přijelo auto na odbočení.

  Please sign in to vote.
 • Posunout začátek silnice pro motorová vozidla

  Created by Jenda // 0 threads

  Značka Silnice pro motorová vozidla je umístěna hned na začátku nájezdu (ještě v zatáčce, kde stejně její výhody nikdo nevyužije). Bylo by super posunout ji až za odbočku k benzínce/McDonaldu, aby se na uvedené dalo třeba taky dojet na kole.

  Please sign in to vote.
 • Stavební práce okolo nádraží Praha Vysočany

  Created by Jenyq // 1 thread

  Vzhledem k přestavbě vysočanského nádraží a jeho okolí je v současné době značně ztížen průjezd po trase A 267 v ulici U vinných sklepů. Úsek se dá objet po místních komunikacích na druhé straně nádraží. Uzávěra platí od dubna 2022

  Please sign in to vote.
 • Průjezd zakázán

  Created by Jenda // 0 threads

  Dnes v 18:30 přenosná značka "Průjezd zakázán". IMHO je tam kvůli tomu, že o kus vedle probíhají stavební práce na silnici (podle cedulek zcela neprůjezdné) a nechtějí, aby to auta objížděla před obytnou čtvrt. Cyklistů se to ale netýká → měla by tam být dodatková tabulka "mimo jízdní kola".

  Please sign in to vote.
 • Náplavka Dvořákovo Nábřeží - cykloproužky trpí pod těžkou technikou

  Created by jbohac // 1 thread

  Na náplavce pod Dvořákovým Nábřežím několik měsíců probíhají výkopové práce a instalace nějakých sítí pro kotviště lodí. Kope se mimo cyklistické proužku, ale většina těžké techniky (náklaďáky, bagry) již několik měsíců jezdí a pracují přímo na nich.

  Za tu dobu kvalita dlažby výrazně zdegradovala - hladké dlaždice jsou místy propadlě tak, že na jejich okraji vzniká schůdek někdy až cca 2 cm vysoký, který dokáže kolo pořádně rozhodit.

  Fotky pár takových míst můžete vidět zde: https://drive.google.com/drive/folders/15ueKGd2AdVBlN6cgPnccaM6nk5ORxXOR?usp=sharing

  Bylo by dobré, kdyby oprava aspoň nejhorších míst mohla být součástí probíhající akce.

  Please sign in to vote.
 • Zabraný celý pruh

  Created by Jenda // 1 thread

  Kolem výkopu je imho zbytečně ohrazen celý pruh, i když by se jinak na kole dalo normálně projet. Takže se cyklista musí zařadit do kolony, i když by mohl dál jet pravým pruhem.

  (nemyslím, že stojí za to takhle přechodný detail řešit jako konkrétní problém, spíš chci ukázat že by často stačilo na cyklisty trochu myslet, ale nevím moc co s tím)

  Please sign in to vote.

This map shows all issues, whether points, routes, or areas:

Spinner Please wait…
Back to top