Issues

This section lists issues - problems on the street network and related matters.

Issues always relate to some geographical location, whether very local or perhaps city-wide.

You can create a new issue using the button on the right.

Listed issues, most recent first:

  • Nebezpečný úsek A24

    Created by Mr. Petr // 1 thread

    Velmi nebezpečný úsek A24 mezi Štěrboholy a Dubčí vedený v HDP.

    Existuje zde pozemkově prijatelná alternativa pro vybudování chráněné cyklostezky mezi stávající A44 a Štramberskou ulicí podél jižní strany rybníka.

    Please sign in to vote.
  • Křižíkova: přebytečná značka "cyklisto sesedni z kola"

    Created by jbohac // 0 threads

    Na Křižíkově cca u čísla domu 31 je směrem do centra značka "cyklisto sesedni z kola" spolu se žlutou tabulkou naznačující, že cyklotrasa vede po chodníku.

    Přitom ale před nějakou dobou byla cedule zákaz vjezdu sundána, a cyklisté nahnáni na chodník až úplně těsně před křižovatkou s ulicí Prvního pluku. Na ulici je dokonce až těsně před křižovatky cyklopiktokoridor. Tato, zřejmě zapomenutá, cedule cyklistovi zakazuje po něm jet.

    Please sign in to vote.
  • X-231 od VIVO Hostivař na A233

    Created by Vaclav Lexa // 1 thread

    Napojení mezi stezkou pro chodce a cyklisty od ulice Matttioliho a Vivo Hostivař a cyklostezkou A233 není nijak řešena a je zde zákaz vjezdu mimo dopravní obsluhu a pro kola nevyhovující povrch seilné vrstvy štěrku do kterého se kola s uzšími koly boří a jízda je nepříjemná až nebezpečná (v případě brždění nebo zatáčení). Navrhuji zde doplnit zákazovou značku dodatkovou značkou mimo kol a upravit průjezd tak, aby se dalo projet v obou směrech na kole.

    Navíc si zde udělalo parkoviště SK Hostivař. Přitom mají legální vyasfaltované parkoviště o kus dále, které ale oplotili a zamknuli. V době tréninků na hřišti zde parkuje velké množství aut a přijíždí / odjíždí, takže je zde dost provoz (přes zákaz vjezdu!).

    Zatím jsem zjistil že tuto cestu spravuje MČ P15 (ne TSK). Podal jsem podnět přes zmente.to, nevím jestli a jak to funguje.

    Please sign in to vote.
  • propojení A5 a A25

    Created by xgolt01 // 1 thread

    A5 a A25 tvoří 97 % nejlepší trasy mezi Vysokou školou ekonomickou a jejími kolejemi na Jarově. Zde bydlící studenty bychom rádi motivovali k tomu, aby tudy pravidelně jezdili do školy, zbylá 3 procenta trasy - "transfer" z A25 na A5 však aktuálně znamená cca 100 metrů velmi prudké a klikaté lesní cestičky. Tento ošklivý a nebezpečný úsek bohužel zhoršuje atraktivitu trasy natolik, že dokud se "nezkulturní", bude nejspíš většina studentů i nadále jezdit autem či MHD.

    https://mapy.cz/s/pocahoheja

    Please sign in to vote.
  • U Studánky sever, Říčany, "neztratíš se"

    Created by Václav Kříž // 0 threads

    Při mé obhlídce v 22. 8. 2020 lze touto ulicí projet skrz v rámci průtahu cyklostezky "Do Prahy na kole" přes Říčany. Díky pikťákům to z kola vidíte a pochopíte. Abyste si byli 100 % jistí a aby bylo značení ještě srozumitelnější při příjezdu z jakékoliv strany, doporučuji pod značku Slepá pozemní komunikace doplnit dodatkovou tabulku "E13 mimo symbol kola". To samé bude zřejmě potřeba i na jižním konci ulice.

    Rád bych sebral všechny podobné jednoduché úpravy dopravního značení v ORP Říčany a pak s panem místostarostou Říčan Davidem Michaličkou domluvil domluvení stanovení dopravního značení Odborem dopravy MÚ Říčany. Předem díky všem za pomoc.

    Please sign in to vote.
  • zbytecny zakazd vjezdu vsech vozidel

    Created by schunka // 0 threads

    Ve směru na Černý Most je značka B01 zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech), z pohledu cyklistiky nedává smysl, po této cestě jezdí značné množství cyklistů v obou směrech, navíc ze směru od Černého Mostu vede několik různých cest jak se na tuto napojit a jet po ní za zákazem.

    Věřím, že půvdní myšlenkou bylo použít značku B11 zákaz vjezdu všech motorových vozidel s případným dodatkem, kdo má výjimku. Ale všeobecný zákaz nedává smysl, obzvlášť v takovéto oblasti využívané zejména k rekreaci a tou je i cyklistika.

    Please sign in to vote.
  • Hrbolatý nerovný povrch

    Created by Michael Zábranský // 1 thread

    Na mapě by se měl tento úsek úsek změnit na nerovný povrch. Silné kořeny pod asfaltem už začínají být nebezpečné, nedoporučoval bych vyšší rychlost než 20 km/h.

    Please sign in to vote.
  • Vnislavova: hrboly v cyklopruhu

    Created by jbohac // 1 thread

    V cyklopruhu v ulici Vnislavova je na asfaltu velké množství boulí (výstupky cca kruhového půdorysu do průměru cca 15 cm a výšky cca 5 cm). Jsou špatně vidět a mohly by snadno způsobit pád cyklisty.

    Please sign in to vote.
  • Snížení nebezpečnosti nájezdu do podjezdu pod Heršpickou

    Created by Petr Doležal // 1 thread

    Nájezd do podjezdu pod ulicí Heršpickou je opakovaně místem, kde dochází ke střetům cyklistů, bruslařů i chodců, naposledy dokonce i tisk referoval o srážce cyklistů, která skončila jejich těžkým a středně těžkým zraněním.

    Nejnebezpečnějším místem podjezdu je strana blíže k Renneské třídě, kde se nájezd láme do zatáčky, která významně snižuje rozhled i manévrovací prostor.

    Domnívám se, že nebezpečnost tohoto místa je možné snížit relativně jednoduchými opatřeními:

    • Navrhuji část nájezdů a podjezd samotný rozdělit středovou čárou. Ta by mohla posloužit cyklistům (bruslařům apod.), aby se třeba i podvědomě přizpůsobili prostorovým poměrům a upravili rychlost a trajektorii tak, aby zůstali ve svém pruhu a tím snížili riziko kolize s protijedoucími.
    • Navrhuji umístit do oblouku zatáčky dopravní zrcadlo, které by umožnilo spatřit protijedoucího za ohybem zatáčky.

    Please sign in to vote.
  • Kolizní místo v Podolína A2. Obruba a značka v prostoru kde nemá co stát!

    Created by Pražský cyklista // 1 thread

    Sklopená obruba musí být dle mého v celé šíři vodorovného značení, což zde bohužel není a denně tak zbytečně vzniká nespočet reálných kolizí mezi chodci a cyklisty. Naprosto zbytečně, chtělo by se i zeptat, zda-li cíleně, neboť jistě to stálo velmi moc peněz a výsledkem má být nucená šikana? 

    Please sign in to vote.
  • Průjezd pravým pruhem na Čs. armády x Eliášova

    Created by Adam Dominec // 1 thread

    Ulice Čs. armády má v jednom směru samostatný pruh pro odbočení vpravo do Eliášovy. Při pokračování rovně je tedy předpisově nutné se držet v levém pruhu. Bývá zde ale provoz a jízda mezi dvěma pruhy vyžaduje silný žaludek.

    Bylo by fajn tady pro cyklisty legalizovat průjezd pravým pruhem (viz přiloženou fotomontáž). Podobný manévr, podle mého pozorování, stejnak většina lidí dělá. Při vhodném značení by chování cyklistů bylo srozumitelnější ostatním účastníkům dopravy a tedy i bezpečnější.

    Tento podnět je duplicitní k podnětu Československé armády: možnost jízdy rovně v pravém pruhu. Jeden z nich je možné smazat.

    Alternativní řešení by nabízel cyklopruh po celé délce ulice. Na to je samostatný podnět, který by ale vyžadoval větší zásah do fungování dopravy.

    Please sign in to vote.
  • Nekvalitní povrch

    Created by Honza // 1 thread

    Nejnověji vydlážděný úsek je nekvalitní se značným zvlněním, po dešti zůstávájí louže. Kvalita je v porovnání s okolní dlažbou nízká a myslím si, že takto by nové povrchy vypadat neměly. Já bych rozhodně na svém pozemku dlažbu reklamoval.

    Please sign in to vote.
  • Nelze opustit cyklostezku

    Created by Jenda // 0 threads

    Pokud byl cyklista nalákán na cyklostezku přes Nuselák a potřebuje dál pokračovat po magistrále, nemá se tam jak dostat. Stezka pro pěší s povoleným vjezdem cyklistů končí jen tak a nelze nikam pokračovat -- následuje zábradlí, parkovací místo s výstupem pro invalidy, a řada parkujících aut (to všechno již podél chodníku, takže tam stejně nemůže).

    Nejvhodnější by mi přišlo udělat otvor v zábradlí, v místě, kde je teď značka s koncem stezky.

    Please sign in to vote.
  • Redukce keřů na Elsnicově náměstí

    Created by Masout // 1 thread

    Celkově průjezd přes Elsnicovo náměstí je relativně nepřehledný a v některých chvílích navzajem protijedoucí cyklisté se do poslední chvíle nevidí.

    Způsobů jak tohle vyřešit by asi mohlo být víc, některý v podstatě bezplatná, či by možná bylo vhodné některá z nich zkombinovat...

    • sestříhání keřů
    • obnovení vodorovného značení
    • osazení zrdcadly
    • vyznačit jednosměrky pro cyklisty na náměstí.... 
    • etc.

    Please sign in to vote.
  • Výpadová

    Created by Pavel Hošek // 1 thread

    Nahradit jednosměrný cyklopruh a pojížděný chodník plnohodnotnou stezkou pomocí LEGO obrubníku a doasfaltování chodníku na místo vyznačeného cyklopruhu.

    Please sign in to vote.
  • Zkrácení cyklotrasy Roztyly – Chodov o 330 m

    Created by MartinŠ // 0 threads

    Zavedením cykloobousměrky v ulici Kloboukova a legalizace kol v přehledném podchodu pod panelovým domem s pečovatelskou službou by si cyklisté na trase Roztyly – Chodov zkrátili cestu o 330 metrů, v opačném směru o 200 metrů. Ulice Kloboukova by se nejdřív musela nespíš označit jako zóna 30. Cesta by byla bezpečnější, protože kratší trasa sídlištěm = méně potenciálních střetů s auty.

    Please sign in to vote.
  • Legalizace 5 km chodníků na Kamýk/Modřany

    Created by MartinŠ // 1 thread

    Navrhuji legalizaci/částečně zcyklostezkování chodníků na jihu Prahy ve čtvrtích Kamýk až Modřany. Šlo by o legalizaci vždy na jedné strany přibližně čtyřproudé vozovky, což by umožnilo bezpečnou jízdu mimo hlavní dopravní prostor pro starší, děti či rodiny. Vybral jsem chodníky takové, které už jsou dost široké a nemuselo by docházet k rozšiřování. I povrchy jsou celkem vyhovující. Chodníkem podél ul. Durychova je už dokonce potenciálně vedena cyklotrasa A215.

    Pro realizaci by bylo potřeba vytvořit desítky sdružených přechodopřejezdů, udělat značení vodorovné i svislé. Někde možná dílčí stavební úpravy týkající se povrchu.

    Nevytvořilo by se nic extra nového, ale zlegalizovala by se bezpečná jízda mimo vozovku, na chodnících s minimem lidí. Lidé by zároveň postřehli, že existuje infrastruktura pro jejich kolo. Jde o trasy přímé, vhodné pro dojíždění do práce či do obchodu. Ti, co chtějí být rychlejší, by stále mohli do provozu. Určitě bych po realizaci těchto legalizací ani úplně nestopnul potenciální integraci do provozu pomocí např. cykloboxů/cyklopruhů – zdejší široké silnice by to umožnily.

    Please sign in to vote.
  • Vodorovné značení v cykloobousměrkách v Karlíně

    Created by Anča // 1 thread

    Obnovit vodorovné značení - dříve byl na vozovce cyklopiktogram, aby řidiči vnímali, že cyklista může jet i proti nim. Svislé značení cyklobousměrky velmi často řidič nezaznamená.

    Prosím o obnovení cyklopiktogramu v alespoň v Křižíkově ulici, kde je největší provoz. Ideální by bylo vyznačení vyhrazeného nebo ochranného pruhu. Zvýší se tím bezpečnosti i komfort jízdy jak pro motoristy, tak především pro cyklisty a také chodce, kteří často při přecházení také o cykloobousměrce nevědí. 

    Please sign in to vote.
  • Stojan „ve stínu" Jungmannova

    Created by MartinŠ // 1 thread

    Navrhuji vznik cyklostojanu v přechodovém stínu na nově zrekonstruované Jugnmannově ulici na Praze 1. Místa tam je dost, jinde po městě už podobné věci vznikají – např. na Praze 7. V lokalitě cyklostání chybí. Stačilo by cca 6 míst.

    Please sign in to vote.
  • úprava pražské třídy a podjezdu

    Created by Michal Dvořák // 1 thread

    Podjezd pod železnicí a následná jízda po 4-proudé Pražské třídě je dost problematický. Údajně má být v budoucnu stavebně upraveno, ale zatím se nic neděje. Pokud by to bylo možné navrhuji alespoň infomativní značení na silnici - symboly cyklisty. Malá cena za úpravu a zvýšení infomovanosti řidiců. Spoustu cyklistů to řeší jízdou pochodníku, ale to není ideální ani podle pravidel.

    Please sign in to vote.
  • Cyklo stojany na Černokostelecké

    Created by A // 1 thread

    Dobrý den,
    velmi bych ocenil přidání cyklostojanů do vyznačeného sektoru kolem křižovatky Černokostelecká-Limuzská. Jde o velmi vytížení dopravní bod se zastávkami tří tramvají a asi šesti autobusů MHD, dvou stanic metra v dochůzkové vzdálenosti (Skalka, Depo Hostivař) a několika parků, přesto zde stojany chybí a řada lidí včetně mne je nucena "parkovat" jinde, či kola zamykat ke značkám a lampám.

    Please sign in to vote.
  • Neřešené křížení Vídeňské

    Created by MartinŠ // 0 threads

    Alternativa trasy A21 je mezi ulicemi K Betáni a U Rakovky přerušena Vídeňskou ulicí. Nachází se zde sice přechod, není zde ale ani chodník, natož nějaká legalizovaná cesta pro cyklisty. Legálně se tudy dá jet po velmi frekventované Vídeňské, je vyžadováno odbočení vlevo. Navrhoval bych upravit přechod na sdružený přechod, kultivovat zdejší prostor a legalizovat chodníky tak, aby trasa neměla takovou slabinu.

    Please sign in to vote.
  • Cykloobousměrka U Sportoviště

    Created by Saša_ // 1 thread

    Na konci roku 2019 nebo na začátku roku 2020 došlo ke zjednosměrnění ulice U Sportoviště ve Slivenci. Zjednosměrnění bylo provedeno tak, že se teď nedá celá ulice legálně projet ani jedním směrem (polovina jednosměrka k jihu, část jednosměrka k severu). Vzhledem k charakteru ulice (odhadovaný provoz maximálně desítky aut za den) by neměl být problém udělat cykloobousměrku. Dá se jet souběžnou ulicí K Holyni, ale tam je řádově větší provoz. Na fotce (google streetview) je původní stav z roku 2019.

    Please sign in to vote.

This map shows all issues, whether points, routes, or areas:

Spinner Please wait…
Back to top