Plzeň

 • Chybí cyklostezky

  Created by User 1364 (deleted) // 1 thread

  V této oblasti Jižního předměstí je větší provoz zejména kolem 8:00 a 17:00, kdy se lidé vrací z práce a trasa tak není moc bezpečná pro cyklisty, kteří se hlavním silnicím musejí vyhýbat po chodnících nebo se pohybovat na hlavní silnici v rušném provozu. Cyklostezka, která by se dala napojit na centrum by usnadnila například i cestu k Moving Station a mnohým i cestu do práce nebo např. i k autobusovému nádraží... :)

  Please sign in to vote.
 • Výměna filtrů na SSZ pro chodce za smíšené a namalování V8c (Sdružený přechod pro chodce a přejezd pro cyklisty) na Folmavská x U Nové Hospody a U Panasoniku

  Created by tomibender // 1 thread

  Současný stav je ten, že při jízdě po cyklostezce podél Folmavské je cyklista zcela nelogicky nucen před každým křížením s ulicí U Nové Hospody a U Panasoniku legislativně nucen sesednout a převést kolo přes přechod, při tom na souběžném SSZ pro vozidla na silnici je plný signál volno.

  Vyřešila by to výměna filtrů SSZ pro chodce za smíšené pro chodce a cyklisty a změna VDZ - místo klasického přechodu pro chodce nově zavedený vyhláškou č. 294/2015 Sb. Sdružený přechod pro chodce a přejezd pro cyklisty (V 8c) (Značka označuje přechod pro chodce sdružený s plochou určenou pro přejezd cyklistů přes pozemní komunikaci v místě křížení stezky pro chodce a cyklisty s jinou pozemní komunikací.)

  Please sign in to vote.
 • Cyklopiktokoridor + předsunutá stání Tylova x Vejprnická x Skvrňanská

  Created by tomibender // 1 thread

  Zásláno 13.4.2016 na svsmp, zatím bez odpovědi.

  Návrh na změnu dopravního značení na křižovatce Vejprnická x Domažlická x Tylova

  Vážení,

  v první řadě bych Vám chtěl poděkovat za to, jak se zlepšily podmínky pro cyklistickou dopravu v Plzni za poslední léta. Cyklistika je ekologickým způsobem dopravy, nikoliv jen sportem. Proto mi mrzí, že v Plzni chybí více opatření, které by zatraktivnili cyklistiku jako dopravu. Vezměte prosím na vědomí můj návrh, který zjednoší cestu ze Skvrňan do centra města a na Jižní předměstí. Tato trasa má dle názoru mnoha lidí velký potenciál pro dopravu díky minimálním sklonům stoupání, navíc se nachází i v cyklogenerelu Plzně. Můj návrh s minimálními finančními náklady (přeznačení VDZ, dvě značky a jedna dodatková tabulka) zatraktivní cyklistickou dopravu v Plzni.

  Zároveň vás žádám, abych byl vyrozuměn elektronickou cestou o vyřízení mého návrhu a v případě zamítnutí i argumentaci vaši, případně Odboru dopravy MmPlzně a DI PČR, proč to nelze.

  1) Navrhuji přeznačení chodníku, který je minimálně využíván chodci na smíšenou stezku pro pěší a cyklisty, jednosměrnou pro cyklisty ve směru od konce již existující stezky na křižovatce Vejprnická X Křimická až ke sníženému chodníku před zastávkou tramvaje Škoda III. brána.

  2) Vyznačení Cyklistického piktokoridoru (Nápis na vozovce V15) v pravích jízdních pruzích dle náčrtku

  3) V pravých pruzích křižovatky vyznačení „Prostoru pro cyklisty před křižovatkou“

  S pozdravem a přáním krásného dne XYZ

  Please sign in to vote.
 • Nebezpečně zvlněný povrch na cyklotrase 37

  Created by Pavel Cvrček (Plzeň na kole) // 0 threads

  Na cyklotrase 37 na sjezdu na Jíkalce je nebezpečně zvlněný povrch asfaltu. Stačí trocha nepozornosti či neznalost místa a člověk si natluče.

  Problém jsem hlásil na město a mělo by se to řešit. Vede tam horkovod, takže se to řeší i s Plzeňskou teplárnou.

  Please sign in to vote.
 • Propojeni Plzen-Litice , Robcice , Utusice , Slovice

  Created by tomthewolf // 1 thread

  Z Plzenskych Litic vede pekna asfaltova stezka , ktera se zhruba po 1 km rozdeluje smerem ke Slovicim ( kde konci u vjezdu do arealu ) a k Robcicim ( kde konci na poli ). Myslim ze po zprujezdneni by tato trasa mohla byt hojne vyuzivana jako bezpecna spojnice mezi Plzni a lesy kolem Uhlavy.

  Please sign in to vote.
 • Cyklostezka Borská - chybějící úsek

  Created by Milo3 // 1 thread

  Prospělo by dodělání cyklostezky/chodníku v označeném úseku na straně ke Škodovce. Stezka je jinak velmi povedená, kromě tohoto úseku v délce 100 metrů, který je nutno přejet po silnici nebo po trávníku.

  Please sign in to vote.
Spinner Please wait…
Back to top