Nemotorová doprava ve Žďáře

Cyklistika ve Žďáře a v blízkém okolí.

 • Neprůjezdná jednosměrka z Nerudovy ulice na Novoměstskou

  Created by Mil0š // 0 threads

  Cyklisté jedoucí z centra Žďáru na Novoměstskou nebo Jamskou ulici (na Jamské je průmyslová zóna) často projíždějí Nerudovou ulicí, která končí krátkou jednosměrkou. Tím se vyhnou frekventované křižovatce řízené semafory. V opačném směru je ale pro ně jednosměrka (dlouhá 65 m) na Nerudově neprůjezdná, je tam zákaz vjezdu. Cyklisté tedy buďto musí složitě objíždět toto místo přes sídliště (jako cyklotrasa č. 19), jet přes tu křižovatku, nebo porušovat předpisy a jezdit po chodníku proti přechodu pro chodce (23 m – označeno v obrázku červeně), případně jezdí jednosměrkou v protisměru. Pokud by se umožnilo dopravními značkami jezdit cyklistům i v protisměru, nebo se chodník z Nerudovy na Novoměstskou upravil na smíšený provoz chodci–cyklisté, odstranila by se překážka pro cyklodopravu. Mohly by se tak i přeznačit nelogicky směrované cyklotrasy č. 5061 a č. 19.

  Please sign in to vote.
 • Dobudování cyklostezky Sázava - Hamry nad Sázavou

  Created by Václav Kříž // 1 thread

  Snaha obce Hamry nad Sázavou, konkrétně Huberta Křesťana, který je starostou již 21 let, si zaslouží být zaznamenána: Propojením cyklostezek mezi obcí Sázava a Hamry nad Sázavou by se dalo plynule jet po cyklostezce z města Přibyslav (http://www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/vysocina/1471-cyklostezka-pribyslav-sazava) po největší rybník na Vysočině Velké Dářko Stav z roku 2012: Tři ze třinácti vlastníků dotčených pozemků nesouhlasí s prodejem ani výměnou pětimetrového pruhu půdy. Vedení Hamrů nad Sázavou chtělo v roce 2012 požádat o evropské peníze. "Uzávěrka podání žádosti o peníze z Bruselu byla 15.prosince. Protože se nám ale nepodařilo vyřešit všechny dotčené pozemky, nemáme šanci. A to mě ukrutně mrzí," zmínil starosta Hamrů nad Sázavou Hubert Křesťan. Obec odkoupila pozemky od majitelů, kteří s tím souhlasili a doufá, že se v budoucnu podaří nakonec přesvědčit všechny. Zdroj: http://www.rozhlas.cz/vysocina/zpravy/_zprava/propojeni-cyklostezky-ze-sazavy-do-hamru-nad-sazavou-stopli-majitele-pozemku--1126678 Hamry měly a mají vše připravené a o výše jmenovanou stavbu se budu opět pokoušet. http://www.hamryns.cz/ostatni/zastupitelstvo-obce.html Hamry v roce 2010 postavily i potřebné stezky podél silnic: http://www.jihovychod.cz/rack/dotace/0000364

  Please sign in to vote.
 • Přerušování stezky, Jungmannova a Bezručova

  Created by Václav Kříž // 1 thread

  Opakované přerušování stezky. Lepší legislativa by les cedulí s opakovanou ztrátou přednosti řešila a pomohla by i snažícímu se městu Žďár nad Sázavou mít snáze použitelné, lépe vypadající i levnější stezky. Věřím, že ušetřené tyče a cedule budou jednou využity smysluplněji jinde.

  V první polovině roku 2015 Parlament ČR projednává novelu zákona 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, včetně tzv. “cyklobalíčku”. Asociace cykloměst má ideální možnost něco změnit a potřebuje nápady a zkušenosti, kde prospějí změny legislativy.

  Please sign in to vote.
Spinner Please wait…
Back to top