Praha 15

This group doesn't have any public threads

 • Hornoměcholupská chybí cyklointegrace

  Created by @antonio_wheelman // 1 thread

  Nevíte něco o cyklointegracích na Hornoměcholupské? Plánuje se tam něco? Celá ta ulice "zavání" stavem povrchu brzkou rekonstrukcí, šířkový profil by byl dostatečný na krásné cyklopruhy v celé délce od Kauflandu (u TKD, tam končí stávající cyklopruhy) až ke křížení se Švehlovou/Průmyslovou.

  Please sign in to vote.
 • Cyklotrasa P15 - špatné značení

  Created by Pavel Bláha official // 4 threads

    Trasa P15 je značená pouze v některých úsecích. Do mapy jsem označil dva neznačené, ale celkově jich je špatně mnohem více. Nutné řádné doplnění značek po celé trase. Okruh se nachází v okolí Hostivaře. Nevím, kdo má tuto trasu na starosti. Na FB Městemnakole na mou zprávu nikdo nereagoval. O víkendu ještě prověřím jeden další úsek jestli je značený v oblasti Petrovic. 

  Please sign in to vote.
 • X-231 od VIVO Hostivař na A233

  Created by Vaclav Lexa // 1 thread

  Napojení mezi stezkou pro chodce a cyklisty od ulice Matttioliho a Vivo Hostivař a cyklostezkou A233 není nijak řešena a je zde zákaz vjezdu mimo dopravní obsluhu a pro kola nevyhovující povrch seilné vrstvy štěrku do kterého se kola s uzšími koly boří a jízda je nepříjemná až nebezpečná (v případě brždění nebo zatáčení). Navrhuji zde doplnit zákazovou značku dodatkovou značkou mimo kol a upravit průjezd tak, aby se dalo projet v obou směrech na kole.

  Navíc si zde udělalo parkoviště SK Hostivař. Přitom mají legální vyasfaltované parkoviště o kus dále, které ale oplotili a zamknuli. V době tréninků na hřišti zde parkuje velké množství aut a přijíždí / odjíždí, takže je zde dost provoz (přes zákaz vjezdu!).

  Zatím jsem zjistil že tuto cestu spravuje MČ P15 (ne TSK). Podal jsem podnět přes zmente.to, nevím jestli a jak to funguje.

  Please sign in to vote.
 • Hrbolatý nerovný povrch

  Created by Michael Zábranský // 2 threads

  Na mapě by se měl tento úsek úsek změnit na nerovný povrch. Silné kořeny pod asfaltem už začínají být nebezpečné, nedoporučoval bych vyšší rychlost než 20 km/h.

  Please sign in to vote.
 • Cykloopatření Švehlova

  Created by MartinŠ // 1 thread

  Švehlova je ulice s velkou intenzitou IAD, nákladních aut. Na to, že jde o jedinou výškově a trasově rozumnou spojnicí mezi Hostivaří, Záběhlicemi a Strašnicemi, postrádá řešení cyklistické dopravy. Pomohlo by namalování vyhrazených či ochranných cyklopruhů, ale myslím, že tato spojka si zaslouží i něco stavebně odděleného – buď samostatné jednosměrné cyklistické ("kodaňské") pásy dle TP 179 nebo hůře cyklostezku na jedné straně ulice realizovanou tak, aby to dávala v širších vazbách smysl. 

  V současnosti není ulice pro jízdu na kole kvůli své povaze řekl bych až „radiály" výrazněji využívána. Až bude ale postavena Vršovická drážní promenáda, která cyklistu bezpečně přivede od konce Švehlovy až téměř do centra města (za Botič), tato cesta bude nejrozumějším způsobem jak se na cyklostezku dostat ze Záběhlic, Hostivaře nebo Měcholup.

  Please sign in to vote.
 • Vyřešené: Nebezpečné místo - výkop

  Created by Gryllus // 0 threads

  Na konci dlouhého sjezdu cyklostezkou podle Rabakovské je již delší dobu vykopaná velká jáma bez jakéhokoli označení, která nyní nově zasahuje přes celou šíři cyklostezky a nelze ji bezpečně objet. Cyklista má na vybranou mezi přelézáním hromad vykopané zeminy nebo objetím po vozovce s hustým a rychlým automobilovým provozem, na kterou ale musí vstoupit  přes křoví na dosti nepřehledném místě. Pomohlo by umístění dočasné značky upozorňující automobilisty na přítomnost cyklistů (a též chodců) ve vozovce, příp. dočasné zúžení jízdního pruhu.

  Please sign in to vote.
 • Kolizní zelená

  Created by NightRider // 1 thread

  Nedávno zrekonstruovaná křižovatka má své mouchy.

  Problém č. 1 (viz titulní foto): zelená pro levé odbočení ze severu na východ svítí současně se zelenou pro přímý průjezd od jihu na sever - kolizní kurs jak vyšitý. Teoreticky by odbočující vozidla měla dávat přednost projíždějícím, ale to by tam pak ten semafor vůbec nemusel být.
  Navrhuji předělat signalizaci tak, aby levé odbočení mělo svoji vlastní bezkolizní zelenou (jak to bylo před rekonstrukcí).

  Problém č. 2: do odbočovacího pruhu pro pravé odbočení z jihu na východ přibyl cyklochlívek s povolenou jízdou doprava nebo rovně. Obvyklá situace: kolo chce rovně, ale má červenou. Auto za ním chce doprava a má zelenou, ale pruh mu blokuje stojící kolo. Vozidla zprava (z východu na jih) mají tou dobou zelenou, takže kolo nemůže popojet doprostřed křižovatky, kde má druhou stopčáru a úplně zbytečný cyklosemafor, který svítí shodně jako ten hlavní na vjezdu do křižovatky.
  Navrhuji buď přimalovat druhý cyklobox do přímého pruhu a zrušit jízdu rovně z odbočovacího (nejjednodušší), nebo upravit signalizaci tak, aby kola mohla bezpečně uhnout z odbočovacího pruhu a čekat někde, kde nepřekážejí (komplikované a vyžadovalo by to druhý cyklosemafor na vjezdu).

  Odesláno na Eltodo, o průběhu budu informovat. Zatím si tu dávejte majzla. Kdo má zelenou, ten nikoho na kolizním kursu nečeká - obzvláště cyklisty, u kterých navíc bude celkem logicky předpokládat, že určitě jedou na červenou.

  Please sign in to vote.
 • Překážková dráha Továrny Hostivař

  Created by NightRider // 0 threads

  Zastávka Továrny Hostivař sousedí s parkovištěm obehnaným zábradlím (na obrázku červeně). Z areálu továren se na ni dá pěšky dostat čtyřmi nepříliš pohodlnými způsoby (modře): 1) oklikou přes parkoviště (absurdní), 2) škvírou skrz křoví (nedůstojné), 3) po silnici (nebezpečné kvůli častému výskytu kamionů) a 4) oklikou přes druhou stranu ulice (bez legálního přechodu). A nebo přelézt zábradlí.

  Řešení: odstranit jeden segment zábradlí zhruba v místě naznačené zelené šipky.

  Možné vedlejší účinky: žádné, průjezdu vozidel brání vysoký obrubník.

  Asi to víc patří na Chodci sobě, ale i cyklista někdy může nechat kolo v práci a jet domů autobusem :-). A stejně to pak dostane na stůl ten samý úředník.

  Please sign in to vote.
Spinner Please wait…
Back to top