České Budějovice

This group doesn't have any public threads

 • nájezd do křižovatky Dukelská / Alešova

  Created by Martin Peterka // 1 thread

  Podél Malše vede cyklostezka číslo 1018, 1050, 1096.
  Při odbočení na ulici Alešova (kudy je v plánu napojení na Suché Vrbné) je možné najet na přechod u ZŠ Dukelské.

  Teď je to podle předpisů asi takto: při výjezdu z Alešovi ulice na západ by asi ze sebe měl cyklista udělat chodce, vstoupit na přechod, za ním nasednout a pokračovat podél Malše.

  Při vjezdu do ulice Alešova (ze západu na východ) je to trochu složitější. U přechodu by se z cyklisty měl stát chodcem (pokud nechce skočit přes obrubníku u morušovníku), dále to moc řešitelné není. Měl by asi pokračovat po úzkém chodníku jako chodec až k lávce u Mlýnské stoky.
  Nebo se může stát zase cyklistou a přejet přes počátek ulice Alešova ke straně strojárny, přejet pár metrů, u parovodu odbočit vlevo k lávce...

  Po přejetí lávky je zde zas nepřehledná situace. Lávka ústí do přechodu pro chodce.

  ---

  Prostě toto místo je komplikované, porušení předpisů (přechod+chodník+cyklista) je místy jeví bezpečnější pro všechny účastníky.
  V ranním zmatku, kdy vozí rodiče děti do školy a školky, je situace ještě zmatenější.

  Please sign in to vote.
 • Zanádražní

  JAn // 1 thread

  Od Rudolfovské není samosatná cyklostezka. Ale dá se projet souběžnou Vodní po druhém břehu. Zde ovšem chybí značení.
  Za podjezdem pod vlečkou pak následují dvě jednosměrky (každá v jednom směru) směrem k Dobrovodské. Za Dobrovodskou už zase není problém s legálností, jen chybí značení, které by navedlo zpět na Zanádražní

  Please sign in to vote.
 • ČB,ul.Pekárenská (u bývalé Jitony).

  Created by PB // 0 threads

  Č.Buděj. ul.Pekárenská v úseku křižovatek s Nádražní až Vodní. Je tam "30",nikdo ji nedodržuje, již 2x jsem byl vytlačen s kolem do trávy SILNĚJŠÍM autem....Dejte tam oddělovací BETONOVÁ svodidla-jde tam o život.

  Please sign in to vote.
 • Mladé - Dobrá VOda u ČB

  Created by Swoby // 0 threads

  Dobrý den
  Již dlouhodobě postrádám chodník/stezku na spojnici Dobrá Voda u ČB dolů do Mladého...
  To by pomohlo spoustě lidem, protože bývalá "panelka" je úzká a dnes již velmi frekventovaná.
  Leč na mapě je to označené jako cyklostezka, ale to je opravdu výsměch... V tomto stavu by měla být aspoň z mapy smazaná, ať se aspoň něco děje.
  Swoby

  Please sign in to vote.
 • Nesmyslné přerušování stezek

  Created by K // 1 thread

  Dobrý den,
  za podstatný problém považuji celkově nevhodné (řekl bych až idiotské) řešení křížení cyklostezek se silnicí v Českých Budějovicích. Na každé (i sebemenší) křižovatce je cyklostezka ukončena bez sebemenšího náznaku předností. Buď je přechod pro chodce nebo nic. Cyklista by tedy měl slézt (asi), převést kolo přes přechod (je-li tam), pak nasednout a jet dál. Přitom existuje uzákoněné křižování cyklostezky se silnicí (přejzed pro cyklisty - stačí se inspirovat na přechodu s přejezdem na sadech). V praxi to totiž vypadá tak, že cyklostezka je po každých pár stech metrech přerušována a člověk nikam nedojede. Výsledkem je to že cyklostezky se nepoužívají a cyklisti jezdí zase po silnici, anebo ignorují značení a jezdí přes přechod, čímž vznikají dost nebezpečné situace.
  Toto místo je jeden příklad, např. cyklostezka na Zavadilku nebo na Borek trpí tím samým problémem.

  Please sign in to vote.
 • Tankodrom na Šumavě

  Created by Dana Hronová // 0 threads

  Stezka G mezi Šumavou a VŠ kolejemi by mohla sloužit spíše jako tankodrom, než jako cyklostezka. Jeden lokáč za druhým, následován dírou nebo přechodem betonů.

  Please sign in to vote.
 • Nájezd na cyklostezku - Lannova tř.,ČB

  Created by tomas // 0 threads

  Při nájezdu na cyklostezku z Jeronýmovi ulice na Lannovu třídu v Českých Budějovicích brání obrubník. V současné době jsou cyklisté nuceni porušovat předpisy a najíždět tam přes přechod a chodník. Přitom by stačilo kolečko betonu a borce, co se umí ohánět lopatou...

  Please sign in to vote.
Spinner Please wait…
Back to top