Nesmyslná cyklostezka

Please sign in to vote.

Added by Pinokio

Naprosto nesmyslná cyklostezka od křižovatky u Zenitu po křižovatku u Billy.
Jezdím od parku a u Billy odbočuji na Zikovu - řidiči se často čertí, že jedu po silnici, ale použít cyklostezku je pro mě utrpení a velké zdržení při cestě domů. Při cestě opačným směrem cyklostezku využít nelze vůbec - není jak na ni najet.
Popis situace (při směru od Zenitu k Bille): Najet na stezku mohu u Lidlu - budiš, ale za křižovatkou u Zenitu už mě čekají jen nástrahy a nebezpečí:
- na cyklostezce je spoustu chodců a kočárků,
- u zastávky "Povel škola" na cyklostezce stojí spoustu lidí čekající na autobus,
- dále stezka kříží 2 ulice, které z hlavní vedou doprava - na těchto připojovacích ulicích na přejezdu pro cyklisty skoro vždy stojí auta, nebo jim musím dávat přednost (tzn. zastavit!),
- a u Billy nemám jak oficiálně sjet ze stezky - musím přes chodník, či trávu, abych odbočil doleva na Zikovu (opět musím zastavovat a dávat přednost autům abych najel na cestu) nebo sjet na ulici Otakara JEremiáše a přejet křižovatku křížením hlavní cesty - tzn. čekat tak 2 min. než se to povede !!!
- - čili z poklidné a rychlé cesty po silnici se mi stává horor na cyklostezce !!! žádné vyjmenované překážky mi na silnici nehrozí, navíc auto přijíždějící zprava ze zmíněných ulic mi musí dát přednost - ne já jemu, jako když jedu po stezce !!! Jezdím rychle (25 - 35 km/h) a proto v tomto úseku je pro mě stezka naprosto nepřijatelná a donutila by mě paradoxně přesedlat z kola do auta ! :( Navrhoval bych rozšířit silnici a stezku udělat po její pravé krajnici a by zůstali i cyklistům výhody hlavní cesty !!!
Na přiloženém obrázku je žlutě vyznačena krkolomná cesta po stezce a každé přerušení žluté čáry znamená zastavení a dávání někomu přednost ! - červená je bez přerušení !

Location

Issues nearby
Spinner Please wait…
Back to top