Legalizace průjezdu po chodníku v Lublaňské ulici

7
Please sign in to vote.

Added by MaT

Při cestě z Karlova na Vinohrady je sice možné celkem elegantně překonat magistrálu díky podchodům na Fügnerově náměstí. Bohužel pak z Koubkovy ulice není kam pokračovat - dál Koubkovou do Bělehradské to nejde (jednosměrka) a křižovatka Koubkovy, Bruselské a Bělehradské je prý "neřešitelná". Lublaňskou také ne - opět jednosměrka. Asi jediná legální možnost, kterou cyklisté mají je dostat se nějak na Legerovu (pro neznalé - magistrála) a jet po ní až ke křižovatce s Rumunskou. Po Rumunské už se mi pak na Náměstí Míru jede celkem dobře - má více pruhů, auta mě můžou bez problémů objíždět/předjíždět, dokonce je tam místy i piktokoridor.

Stejný problém řeší nejspíš i cyklisté, který využijí k vystoupání pak Folimanka, legalizovaný myslím vloni.

Praha 2 prý sice uvažuje o lávce přemosťující Bělehradskou na úrovni Wenzigovy ulice, která by tento problém také elegantně řešila, ale zatím jsem neviděl žádný termín, kdy by se do ní chtěli pustit.

Oproti tomu legalizace průjezdu po chodníku v Lublaňské ulici, který je myslím docela dost široký - podle mě alespoň 4 metry - by se dala udělat klidně hned. Ani by nikdo nepřišel o žádné parkovací místa - auta zde stojí normálně v ulici, ne šikmo na chodníku.

Location

Issues nearby
Spinner Please wait…
Back to top