Průjezd z Palackého náměstí na Palackého most

Please sign in to vote.

Added by MaT

Pro cesty z Vinohrady na Smíchov (a obráceně) je jednou z možných tras i trasa přes Palackého most. Bohužel průjezd křižovatkou tvořenou Rašínovým nábřežím, Palackého mostem a Palackého náměstím není pro cyklisty zrovna ideální.

Pokud nebude cyklistům oficiálně nějak dovoleno jezdit dle signalizace pro tramvaje ("čočky"), tak asi jediným legálním způsobem překonání této křižovatky je konverze na chodce a překonání Rašínova nábřeží po přechodech. A nejen to - pokud je Palackého náměstí vedeno jako "chodník", tak na něm vlastně cyklisté nemají co dělat. Když se pokusíte projet přes náměstí od nábřeží k ministerstvu, občas na vás lidé koukají jak na vraha - byť jedete opatrně, místa je tam dost a lidí jen pár...

Návrhy na možná zlepšení:
1. Legálně cyklistům umožnit průjezd v tramvajových pásech (jak z mostu na Palackého náměstí, tak i pak obousměrně přímo na Palackého náměstí a ideálně i ulicí na Morání až na Karlovo náměstí).
2. Zvláštní světelná signalizace pro cyklisty - a mám takový pocit, že nějaký doplňový semafor pro autobusovou linku 176 tam už stejně je.
3. Legální koridor přes Palackého náměstí - asi by stačil nějaký metr široký červený pruh s bílými obrázky kola. Nebo pokud by červená působila na památkáře jak rudý hadr na vola (pardon, býka), tak něco decentnějšího - určitě by se dalo něco vymyslet.

Location

Issues nearby
Spinner Please wait…
Back to top