Issues

This section lists issues - problems on the street network and related matters.

Issues always relate to some geographical location, whether very local or perhaps city-wide.

You can create a new issue using the button on the right.

Listed issues, most recent first:

  • Cyklotrasa P15 - špatné značení

    Created by Pavel Bláha official // 3 threads

      Trasa P15 je značená pouze v některých úsecích. Do mapy jsem označil dva neznačené, ale celkově jich je špatně mnohem více. Nutné řádné doplnění značek po celé trase. Okruh se nachází v okolí Hostivaře. Nevím, kdo má tuto trasu na starosti. Na FB Městemnakole na mou zprávu nikdo nereagoval. O víkendu ještě prověřím jeden další úsek jestli je značený v oblasti Petrovic. 

    Please sign in to vote.
  • Návaznosti drážní promenády k Botiči

    Created by Vratislav // 0 threads

    Drážní promenáda má podle připravované dokumentace ústit do křižovatky ulic Lopuchová a U Seřadiště. K cyklostezce podél Botiče chybí cca 100 metrů ulice, která není vhodná pro slabé cyklisty (např. děti) a nemá ani dostatečně široký chodník. Než vznikne pokračování dál k nádraží, je zde třeba alespoň nějaké řešení.

    Please sign in to vote.
  • Zákaz vjezdu na cyklostezku

    Created by Jenda // 0 threads

    V odbočce na cyklostezku je zákaz vjezdu všem vozidlům s dodatkovou tabulkou "průjezd zakázán". Nepřišlo mi, že by tam byl nějaký důvod zakazovat vjezd/průjezd cyklistům.

    Pravděpodobně tam měla být značka Průjezd zakázán s dodatkovou tabulkou "mimo kola".

    (nedaří se mi přiložit obrázek, obecně tento web poslední dobou náhodně hází chybové hlášky, třeba i při přihlášení; https://jenda.hrach.eu/img-ext/100_2327.JPG )

    Please sign in to vote.
  • Cyklobox před kostelem Sv.Ignáce na Karlově náměstí

    Created by Neo Moucha // 0 threads

    Zatímco po rekonstrukci křižovatky Karlova náměstí s Ječnou ulicí byl průjezd před kostelem Sv. Ignáce omezen pro motorová vozidla mimo IZS, a tedy došlo ke zlepšení pro cyklistickou dopravu, zřejmě po stížnostech "plechovek", které dostávaly pokutu, byl opět umožněn průjezd "plechovek" před kostelem z jihu na sever. Ve špičkách, kdy tu stojí třeba i 10 "plechovek" čekajících na zelenou, a světelná signalizace je nastavena tímto směrem na průjezd zhruba 3 "plechovek" v jednom cyklu, se sice tato kolona dá na kole předjet, ale následně není místo, kam se s kolem postavit, protože prostor před kostelem je velmi úzký a stopčára přímo navazuje na přechod. Chybí tu tedy cyklobox (předsunutá stopčára), neboť se mi často stane i to, že se tu sejdeme najednou třeba tři cyklisté. Kam se obrátit - přímo na Prahu 2, nebo je toto v gesci magistrátu?

    Please sign in to vote.
  • Nevhodné trasy II.

    Created by Ondřej Zeman // 1 thread

    Trasy vyznačené v https://mapa.prahounakole.cz v uvedeném prostoru jsou zcela nevhodné a měly by být vymazány. Jde o rekreační oblast s intentenzivním pohybem chodců, kočárků, psů a volně pobíhajících dětí. Cyklista tu nemá co dělat. Okolo je dostatek tras vhodných pro cyklisty.

    Please sign in to vote.
  • Nevhodné trasy

    Created by Ondřej Zeman // 1 thread

    Trasy vyznačené v https://mapa.prahounakole.cz v uvedeném prostoru jsou zcela nevhodné a měly by být vymazány. Jde o rekreační oblast s intentenzivním pohybem chodců, kočárků, psů a volně pobíhajících dětí. Cyklista tu nemá co dělat. Okolo je dostatek tras vhodných pro cyklisty.

    Please sign in to vote.
  • Průjezd přes ČOV volný, bez zákazů.

    Created by Ondřej Zeman // 1 thread

    Ověřeno 22.5.2022: průjezd přes ČOV na Císařském ostrově je volný a bez zákazů. Pouze na provizorním mostě přes Vltavský plavební kanál je semafor regulující jednosměrný provoz. Interval čekání cca 4,5 minuty. Dle návštěvního řádu do prostoru nad nobou linkou ČOV omezen vstup na 6 - 22 hodin.

    Please sign in to vote.
  • Odbočení z Evropské do Liberijské (Bořislavka)

    Created by DL // 1 thread

    Z Eropské do Liberijské je sice v odbočovacím pruhu krásný cyklobox, ale bez auta  v zádech Vám semafor nedá zelenou. Semafor aktivuje zelenou doleva, jen když detekuje auto v odbočovacím pruhu. Na křižovatce navíc není přechod, přes Evropskou, jen podchod, takže ani slézt a převést to po přechodu nelze. Minule jsem tam stál 4 cykly křižovatky, než přijelo auto na odbočení.

    Please sign in to vote.
  • Posunout začátek silnice pro motorová vozidla

    Created by Jenda // 0 threads

    Značka Silnice pro motorová vozidla je umístěna hned na začátku nájezdu (ještě v zatáčce, kde stejně její výhody nikdo nevyužije). Bylo by super posunout ji až za odbočku k benzínce/McDonaldu, aby se na uvedené dalo třeba taky dojet na kole.

    Please sign in to vote.
  • Stavební práce okolo nádraží Praha Vysočany

    Created by Jenyq // 1 thread

    Vzhledem k přestavbě vysočanského nádraží a jeho okolí je v současné době značně ztížen průjezd po trase A 267 v ulici U vinných sklepů. Úsek se dá objet po místních komunikacích na druhé straně nádraží. Uzávěra platí od dubna 2022

    Please sign in to vote.
  • Průjezd zakázán

    Created by Jenda // 0 threads

    Dnes v 18:30 přenosná značka "Průjezd zakázán". IMHO je tam kvůli tomu, že o kus vedle probíhají stavební práce na silnici (podle cedulek zcela neprůjezdné) a nechtějí, aby to auta objížděla před obytnou čtvrt. Cyklistů se to ale netýká → měla by tam být dodatková tabulka "mimo jízdní kola".

    Please sign in to vote.
  • Náplavka Dvořákovo Nábřeží - cykloproužky trpí pod těžkou technikou

    Created by jbohac // 1 thread

    Na náplavce pod Dvořákovým Nábřežím několik měsíců probíhají výkopové práce a instalace nějakých sítí pro kotviště lodí. Kope se mimo cyklistické proužku, ale většina těžké techniky (náklaďáky, bagry) již několik měsíců jezdí a pracují přímo na nich.

    Za tu dobu kvalita dlažby výrazně zdegradovala - hladké dlaždice jsou místy propadlě tak, že na jejich okraji vzniká schůdek někdy až cca 2 cm vysoký, který dokáže kolo pořádně rozhodit.

    Fotky pár takových míst můžete vidět zde: https://drive.google.com/drive/folders/15ueKGd2AdVBlN6cgPnccaM6nk5ORxXOR?usp=sharing

    Bylo by dobré, kdyby oprava aspoň nejhorších míst mohla být součástí probíhající akce.

    Please sign in to vote.
  • Zabraný celý pruh

    Created by Jenda // 1 thread

    Kolem výkopu je imho zbytečně ohrazen celý pruh, i když by se jinak na kole dalo normálně projet. Takže se cyklista musí zařadit do kolony, i když by mohl dál jet pravým pruhem.

    (nemyslím, že stojí za to takhle přechodný detail řešit jako konkrétní problém, spíš chci ukázat že by často stačilo na cyklisty trochu myslet, ale nevím moc co s tím)

    Please sign in to vote.
  • Dva zpomalovací prahy u Cyklovny

    Created by Martinson // 3 threads

    U stánku Cyklovna jsou umístěny dva zpomalovací prahy za sebou. Kombinace dvou různě vysokých prahů takto blízko sebe je nebezpečná pro děti a nezkušené jezdce.
    Pokud to mělo zpomalit rychlé jezdce, tak je to stejně nefunkční. Pro rychlé jezdce na mtb vůbec nefunguje,  gravel bike mírně omezuje. Jedině na silničním kole už to nejde přeskočit.
    Viděl jsem zde několikrát nepříjemné kolizní situace. Navrhuji zpomalovací prahy odstranit, nebo ponechat pouze nízký. 

    Nechápu obecně používání automobilových zpomalovacích prahů na cyklostezkách. Rychlé jezdce neomezují, pomalé a nezkušené ohrožují.  

    Please sign in to vote.
  • Cykloobousměrka Fibichova

    Created by Jakub Ondruška // 2 threads

    Zavedení cykloobousměrky by zjednodušilo legální cestu od Paláce Akropolis směrem k náměstí Jiřího z Poděbrad a Vinohradské. Fibichova je dostatečně široká pro bezpečné vyhnutí se, rušení parkovacích stání by nebylo třeba. Provoz v ulici je slabý, převažují rezidenti hledající parkovací místo.

    Aktuálně je alternativní objízdnou trasou jen frekventovaná Slavíkova ulice nebo Bořivojova ulice s následným průjezdem frekventovanou Ondříčkovou.

    Please sign in to vote.
  • Gočárovka vjezd na cyklostezku

    Created by Lucka Více // 1 thread

    Při jízdě na Gočárovou ulici z Pražského mostu, nelze vjet bezpečně a dle pravidel silničního provozu na cyklostezku zde vedenou po chodníku. Hned za křižovatkou je zákaz vjezdu cyklistů a na silnici je nepřerušovaná plná čára až k přechodu, takže se nelze dostat do pravého pruhu a vjet na cyklostezku. Možností by bylo hned za mostem odbočit do prava na ulici Tylovo nábřeží, ale zde je směrem na náměstí Svobody opět zákaz odbočení vlevo (zároveň nesmyslní  kličkování v provozu), takže by se ulicí Tylovo nábřeží muselo jet až na třídu Karla IV, což je v případě, že se chci pohybovat po ulici Gočárova, dost nepraktické. S touto situací se dennodenně musí setkávat spoustu cyklistů a řešit je různými způsoby, které nejsou bezpečné.

    Please sign in to vote.

This map shows all issues, whether points, routes, or areas:

Spinner Please wait…
Back to top