Vestec - vadná stezka

Podpořit
2 hlasů
Nepodpořit
Musíte se přihlásit, abyste mohli začít hlasovat.

Přidal Jenda

V Jesenici byla zřízena stezka pro chodce a cyklisty*. Bohužel jde o standardní pražský defekt. Na 750 metrech se mi dostalo pěti překvapení, která dokumentují přiložené obrázky z mapy.cz streetview:

1) nájezd je oddělen obrubníčkem. Ten není moc vysoký, ale přejíždí se v malém úhlu. Celé je to situované z kopce, takže je potřeba zabrzdit (vč. aut za sebou) a nenechat se při tom přejet

2) výjezdy ze zahrad jsou snížené a vytváří to houpání. Při 30 km/h jsem se na tom s naloženým kolem málem vysypal, rozumná rychlost je 20 (na silnici vedle jsem z toho kopečka jezdil 40)

3) adrenalinový průjezd mezi sloupem veřejného osvětlení, sloupem semaforu a sloupky autobusové zastávky

4) křížení vedlejší ulice s obrubníkem (tipuju že standardně s dáváním přednosti), sjezd navíc ve velmi tupém úhlu EDIT: všiml jsem si, že 25 metrů hluboko je neviditelný přejezd pro cyklisty se dvěma pravoúhlými zatáčkami

5) nedořešený sjezd zpět na silnici

Myslím, že u takto paralelní stezky nelze použít výmluvu na vedení jinam (https://www.cyklistesobe.cz/threads/1200#message_4934).

* správně by se měla jmenovat "stezka pro motorová vozidla", neb cílem zjevně bylo, aby cyklisté "nepřekáželi" motorovým vozidlům na silnici

Umístění

Podněty poblíž
Spinner Prosím čekejte…