Kladno a okolí

Skupina slouží pro sběr podmětů v rámci připravovaného cyklo generelu

This group doesn't have any public threads

 • zobousměrnění ul. Moskevská+Strouhalova pro cyklisty a koloběžky

  HonzaG // 0 threads

  Pozoruji narůstající množství jezdců na elektrických koloběžkách a cyklistů, kteří jezdí od Sletiště do Rozdělova a opačně ulicemi Strouhalova + Moskevská.

  Pro zvýšení bezpečí jezdců navrhuji zobousměrnění obou ulic pro kola (po celé své délce). Zlegalizovala by se tak i současná praxe. Ve Strouhalově ulici by opatření mělo být realizovatelné bez problémů, v Moskevské by se pak s trochou snahy také mělo zvládnout.

  Minimálně pro koloběžky je nezpevněná cyklostezka podél lesa nevhodná.

  Please sign in to vote.
 • jednosměrka ve Strouhalce

  Created by Jenda Hanuš // 1 thread

  Nově vytvořená jednosměrka ve Strouhalově ulici je z pohledu cyklisty dost nešťastná, je to logičtější spojka směr Breson než jet Sportovců a pak odbočovat Žerotínovou. Mám dojem že v létě tudy stejně budou proudit cyklisté tak jak byli zvyklí.

  Please sign in to vote.
 • Zastávka autobusu u sletiště

  Created by Geffry // 1 thread

  Při průjezdu zatáčkou u sletiště není vidět za zde zaparkovaný autobus a vzniká tím nebezpečná situace, která může ohrozit jak cyklisty tak i chodce - stačilo by zastávku posunout o 1 až 2 metry dopředu, kde je dostatek místa. A hned by bylo lépe a bezpečněji:-)

  Please sign in to vote.
 • přejezd železnice a lesní cesty u Lega

  HonzaG // 0 threads

  V rámci rekontrukce železniční trati (rychlodráhy) je třeba v tomto místě vytvořit podjezd/nadjezd železnice, aby bylo možné se pohodlně dostat od Lega ke Kožovce. Po této úpravě navrhuju, aby sem bylo převedeno trasování cyklostezky kolem Kladna (vyhla by se tak nepříjemnému úseku podél od Přítočna kolem pekárny).

  Please sign in to vote.
 • sjezd k zastávce vlaku "Kladno - město"

  HonzaG // 0 threads

  - občas jezdím s kolem do Kladna vlakem. I přesto, že jedu od zastávky na Vítěznou po chodníku, tak to není moc uživatelsky příjemné.
  - chtělo by to Vítěznou nějak napojit na vlakovou zastávkou

  Please sign in to vote.
 • Jan Vaita u školy

  HonzaG // 0 threads

  - dokud byla ul. Jana Vaita neprůjezdná, dala se bezpečně používat pro jízdu na kole. Poté, co se z ní stala jednosměrka a kdy cyklista jede v protisměru na Doberskou, tak se tam občas dochází k nepříjemným setkáním s auty, která do ulice vjíždí.
  - ulici je třeba zobousměrnit pro cyklisty, na přítomnost cyklistů je třeba upozornit aspoň značkou, myslím, že by pomohl i cca 10-15 m dlouhý cyklopruh směrem k Doberské (a případná zúžení parkovacích míst vedle školy)

  Please sign in to vote.
 • cyklostezka v ul. Sportovců - nová část

  HonzaG // 1 thread

  - na této nové stezce je třeba opravit kanál (blíže ke Sletišti), který dost vystupuje nad povrch cyklostezky a v noci není příjemné do něj narazit
  - dále si myslím, že by bylo dobré opravit přejezdy mezi mlatovou cestou a zámkovkou - už to někde hodně "drncá"
  - úplný začátek nové části cyklostezky u Sletiště je nevhodně řešen s ohledem na déšť - mlatová cesta je hned vedle silnice, při dešti na ni cáká od aut voda a na stezce vzniká bahno
  - některé odvodňovací kanály podél stezky neodvodňují, zároveň strouha je zanesená bordelem
  - myslím, že většina těchto připomínek by šla řešit v rámci reklamace u zhotovitele

  Please sign in to vote.
 • Přejezd cyklostezky a ul. Unhošťská na začátku Kladna

  HonzaG // 2 threads

  Při jízdě od Bažantnice je třeba na křížení cyklostezky a silnice zastavit a rozhlédnout se. Bezpečnému rozhlédnutí směrem doprava (směr Kladno) brání reklamní cedule, které významně zhoršují bezpečné rozhlédnutí. Navrhuju jejich odstranění.

  Please sign in to vote.
 • zmapování cyklostezek vedoucích mimo vozovku

  Dani // 1 thread

  V mapě cyklostezek v centru i okolí Kladna nelze přesně určit, vede-li cyklostezka po silnici, nebo je to společná stezka pro cyklisty i chodce, nebo je to cyklostezka vedená podél silnice, tudíž mimo. Sama jezdím jen po cyklostezkách a naplánovat si nejvhodnější trasu je umění. I kvůli dětem by bylo dobré plánovat cyklovýlety mimo silnice. To se vztahuje i k průjezdu centrem Kladna na kole. Bylo by fajn předem vědět, po kterém chodníku mohu jako cyklista jet a kde budu muset kolo vést, když nechci na silnici. Jak mapa v papírové formě tak na internetu by měla tyto informace sdělovat.

  Please sign in to vote.
Spinner Please wait…
Back to top