Praha 14

Praha 14 (a z kolegiality také Horní Počernice), hlavní sférou zájmu skupiny je ale Praha 14.

 • zbytecny zakazd vjezdu vsech vozidel

  Created by schunka // 0 threads

  Ve směru na Černý Most je značka B01 zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech), z pohledu cyklistiky nedává smysl, po této cestě jezdí značné množství cyklistů v obou směrech, navíc ze směru od Černého Mostu vede několik různých cest jak se na tuto napojit a jet po ní za zákazem.

  Věřím, že půvdní myšlenkou bylo použít značku B11 zákaz vjezdu všech motorových vozidel s případným dodatkem, kdo má výjimku. Ale všeobecný zákaz nedává smysl, obzvlášť v takovéto oblasti využívané zejména k rekreaci a tou je i cyklistika.

  Please sign in to vote.
 • Zbytečný zákaz na konci Lhotské

  Created by Vratislav // 2 threads

  Na konci ulice Lhotské je na na sídlištní parkové cestě zcela zbytečně umístěný zákaz jízdy i pro kola. Jedná se o místní propojení sídliště v ul. Mezilesí s ulicí Lhotskou.

  Navrhuji z obou stran nahradit značku B1 značkou B11.

  Na tomto sídlišti jsem vyrostl a nevidím důvod, proč by zde měla být jízda na kole zakázána. Ostatně stejně jako na téměř všech ostatních sídlištních chodnících, které jsou na občasnou jízdu na kole šířkově dimenzovány. V praxi se zde stejně bude jezdit, zákaz nikdo vymáhat nebude, jedná se pouze o zbytečné šikanování cyklistů. Frekvence tu nikdy nebude ohrožující.

  Please sign in to vote.
 • semafor nespusti smycku pro cyklistu

  Created by schunka // 1 thread

  Ve smeru ze Sklenske do Ocelkovy nespusti semafor pro samotneho cyklistu nikdy zelenou. Zajimave je, ze zelena z protismeru neznamena zelenou i z tohoto smeru. Nejvic se mi povedlo cekat 4 cele cykly nez prijelo auto z meho smeru a zelena v dalsim cyklu naskocila.
  Reseni by bylo zvysit citlivost snimace, pripadne poustet zelenou i pokud je zelena z protismeru.

  Please sign in to vote.
 • Cyklopruh Kolbenova

  Created by schunka // 2 threads

  Kolbenova ulice od náměstí OSN az k vozovně Hloubětín. Silnice je celou dobu dvoupruhová, ale její vytížení dva pruhy nevyužije naplno nikdy. Navíc ve směru z centra je až k metru Kolbenova pravý pruh plně využit na parkování. Nebylo by tedy příliš práce se změnou menatlity a chování lidí v daném místě, jen by se aktuální stav zviditelnil (pruhy na parkování a cyklopruh, značky, ...). Od metra Kolbenova směrem z centra dál na Hloubětín jsou oba pruhy volné. Nicméně dodržování rychlosti tu nikdo neřeší (rovný dlouhý přehledný úsek). Tady nevím jestli pokračovat s pruhem na silnici, nebo klidně na nevyužívaném chodníku.
  Navíc s aktuálně probíhající výstavbou bytových domů u metra Kolbenova naroste potřeba dopravu v okolí řešit, tak proč tuto nepodchytit v zárodku?

  Please sign in to vote.
 • Vyřešené: Najezd na mustek pred Rokytku

  Created by klinger // 1 thread

  There is an high step when entering/leaving bridge over the Rokytka rivulet. Cyclists have to slow down rapidly or completely stop and step off the bicycle to safely cross this bridge edge. It would be great to create some smoother enter/exit edge to provide more comfort and safe bicycle route.

  Please sign in to vote.
 • Stojan a zákaz

  Created by schunka // 1 thread

  Po neuvěřitelně dlouhé době, se tento prostor dá využít. Snahy MČ chválím a jsem vesměs rád za změny vedoucí k využití "eráru" všemi. Teď ovšem musím přidat to očekávané ale.
  Že jde o čistě in-line dráhu omezuje její využití, a to dle řádu dost zásadně (viz. foto). Podle pravidel cestu nesmí použít nikdo jiný než bruslaři, což je velmi zhusta porušováno, zejména chodci, ale i cyklisty.
  To, že na kole musím ujet o cca 50 m navíc, tím že nevyužiji kratší in-line dráhu mi vážně nevadí. Příčí se mi ale to omezení. Velmi často jsou na dráze děti na kolech (pro něž a je to skvělá volba na kraji sídliště), které sem ovšem podle pravidel nesmí. Ani jejich pěší rodičovský doprovod, nemluvě o psovi na vodítku, kterého ti rodiče vedou. Samozřejmě tudy nemohou projet ani koloběžkáři či skateboardisté z nedalekého skateparku.
  To vše bych ještě nějak dokázal rozchodit. Největší špek je pro mě betonový cyklostojan na prostředním trojúhelníku. To, že je příliš blízko dráhy, a při jeho použití, by kolo do této zasahovalo je jen taková třešinka na dortu. Ovšem ta nesmyslnost je úplně dechberoucí. Nebo snad někdo předpokládal, že si bruslař přivede kolo doprostřed dráhy a tam ho nechá a bude jezdit okolo, aby kolo opět odvedl. Jinak přeci není možné ho tam podle pravidel dostat.
  Byl bych moc rád, kdyby mi celou tuhle problematiku někdo dokázal objasnit, abych si nepřipadal jako v Absurdistánu.
  Ideláním řešením by bylo uvolnění pravidel - neomezovat tak striktně, povolit další účastníky, případně pouze vyznačit, že jde primárně o in-line dráhu, ale abychom se k sobě chovali ohleduplně. Stejně jsem tam ještě nepotkal nikoho, kdo by případné porušení pravidel trestal. A pokud MČ nechce na dráze cyklisty, tak přesunout i ten stojan někam, kde ho legálně bude možné použít.

  Please sign in to vote.
 • neupravený chodník

  Created by Jirka L. // 1 thread

  neupravená zeleň na chodníku pro cyklisty a chodce, stromy a keře zásadně zasahují do cyklostezky.

  Please sign in to vote.
 • Povrch chodníku

  Created by schunka // 1 thread

  Nově legalizovaný průjezd po chodníku v Ocelkově je takovým danajským darem. Je sice báječné vyšlápnout do kopce bez těsně míjejících aut, ale bylo by lepší nebát se proražení duše, zničení ráfku, či jen pádu z kola. Nerovnosti, které na tomto chodníku jsou, dosahují odporné velikosti.
  Výhody vést po něm bezpečně cyklostezku jsou tím tak poníženy téměř k nule.

  Please sign in to vote.
 • Částečně vyřešené: Volně pobíhající psi

  Created by schunka // 1 thread

  A26 od Hořejšího rybníku až k Elišce je krásná a hojně užívaná stezka. Chodci, bruslaři, běžci, kočárky, ... to jsou všechno věci které se zde potkávají a není s nimi vesměs problém, vždy se s nimi dá domluvit, jde přeci jen o lidi (i když často odstřiženými od reality sluchátky v uších a displeji před očima). Co mi čím dál častěji na této trase vadí jsou neukáznění pejskaři, kteří své miláčky nemají na vodítku. Můžeme polemizovat o tom, že někdy je lepší, když mezi páníčkem a psem není šňůra o kterou se přerazíte. Ale už jsem potkal několik psů kteří zjevně někomu patří, ale ten někdo není nikde poblíž a pes svými pohyby hrozí kolizí. Jezdím tu opatrně a ohleduplně, když se nevejdu tak prostě zastavím, ale víc a víc mě tato trasa ohrožuje a je škoda takový krásný, rovný, hladký (neuvěřitelně drahý) úsek opustit kvůli pár bezohledným lidem. Řešením (i když rozhodně ne 100%) by mohla být značka/cedule upozorňující na ohleduplnost s upozorněním na "vodítkování" psů a občasná návštěva městské policie

  Please sign in to vote.
Spinner Please wait…
Back to top