Vyřešené: Povolení jízdy rovně z Nám. Republiky do cyklopruhu Na Příkopě

Podpořit
14 hlasy
Nepodpořit
Musíte se přihlásit, abyste mohli začít hlasovat.

Nahlásil Stepan dne 29.04.2014

V ulici Na Příkopě byl V úseku Hybernská - Panská pro směr na Václavské náměstí byl zřízen "americký" cyklopruh. Při jízdě z Nám. republiky je značka Přikázaný směr doleva do ulice Hybernská a je doplněn příslušným vodorovným značením.

Z pohledu aut se jedná o správné značení, cyklistům by měla být povolena i jízda rovně do ulice Na Příkopě do zřízeného protisměrného cyklopruhu. Bez této změny je znemožněné legální využití cyklopruhu jako spojnice mezi Náměstím Republiky a Václavský náměstím.

https://maps.google.cz/?ll=50.087382,14.428482&spn=0.000028,0.026157&t=m&z=16&brcurrent=5,0,1&layer=c&cbll=50.087556,14.428494&panoid=95Y1Gl6ruNl8eQH_xfwlYA&cbp=12,198.75,,0,-0.52

Obdobně asi není legální napojení ze směru ze Senovážné ulice, alespoň podle Google StreeView. Situaci na místě jsem nezkoumal a neprověřoval. Zde by se mělo jednat pouze o vodorovné značení při průjezdu křižovatkou.

Umístění

Issues Nearby
Spinner Prosím čekejte…